Paralympijský magazín

Vrchlabí potvrdilo výbornou formu i proti Kladnu a vede první ligu. Jágr zapsal asistenci

Jeden z nejlepších střetů, který nyní může první hokejová liga nabídnout, zvládlo lépe Vrchlabí. Klub, spjatý s extraligovými Pardubicemi, je nyní v tabulce první. V dohrávce 17. kola Chance ligy doma přehrál kladenské Rytíře 4:2. Vrchlabí z posledních osmi utkání vyhrálo sedm. Nyní ke třem bodům pomohl výrazně brankář Dynama Pavel Kantor, Jaromír Jágr si připsal jednu asistenci. Vrchlabí vede o skóre před Jihlavou, která podlehla ve 26. kole v Přerově 3:4 po samostatných nájezdech. Třetí Kladno, které má zápas k dobru, ztrácí na vedoucí duo tři body.

Hrající majitel Rytířů měl z prvních osmi duelů v sezoně jediný bod za asistenci z prosincového duelu proti Jihlavě (7:5), dnes se Jágr do statistik zapsal podruhé z posledních tří utkání. V sobotu opět proti Dukle při porážce 3:4 po samostatných nájezdech poprvé skóroval.

Vrchlabí dostal do vedení ve čtvrté minutě z úniku David Chalupa. Rytíři odpověděli v čase 32:33 v přesilové hře, kdy Jágr nabil Tomáši Plekancovi a po jeho střele se prosadil z dorážky Nicolas Hlava. Domácí se znovu prosadili 52 sekund před koncem druhé části v početní výhodě po kombinaci Chalupy s Michalem Pochobradským.

Ve 43. minutě zařídil Vrchlabí dvoubrankový náskok Matouš Kratochvil, v polovině třetí třetiny sice snížil v další přesilovce Adam Kubík, ale 44 sekund před koncem do prázdné branky při power-play pečetil výhru Patrik Urban. Vrchlabí po sobotní prohře v Třebíči (2:5) navázalo na předchozí sérii šesti vítězství.

Sestřih a ohlasy utkání Vrchlabí - Kladno

Kladno s Jágrem v sestavě vyšlo vůbec poprvé v sezoně bodově naprázdno. Dosud mělo při deseti jeho startech bilanci osmi výher, z nichž jedna byla až po samostatných nájezdech, a dvou proher v nastavení.

Jihlavská Dukla prohrála teprve druhý z posledních osmi zápasů. Zubři vedli po dvou minutách po gólu slovinského útočníka Roka Macucha, ve druhé třetině ale otočili stav Matěj Zadražil a Tomáš Harkabus a v čase 55:55 zvýšil Vítězslav Brož už na 3:1. Jenže Matěj Svoboda s Vlastimilem Dostálkem vynutili prodloužení a v nájezdech rozhodl o pátém vítězství Přerova z uplynulých šesti duelů Radek Číp.

Možnosti posunout se na třetí místo před Kladno nevyužily čtvrtá Třebíč a ani pátá Poruba. Horácká Slavia nedokázala v pondělí v Kladně při porážce 2:3 po samostatných nájezdech natáhnout šňůru osmi výher a dnes doma 1:3 podlehla Frýdku-Místku. Ten venku uspěl po osmi porážkách poprvé od 29. září, třemi body za dvě branky a asistenci to zařídil Ondrej Šedivý.

Poruba podlehla 1:4 ve Vsetíně, na jehož střídačce si odbyl premiéru slovenský trenér Roman Stantien. Valaši si připsali vítězství ve čtvrtém z posledních pěti zápasů. Bývalý útočník Stantien, který naposledy vedl Slovan Bratislava, se vrátil do klubu, kde hrál v letech 1994 až 2007 a získal s Valachy všech šest mistrovských titulů v extralize. Jako hlavní kouč doplnil dosavadní trenéry Jana Srdínka a Luboše Jenáčka.

Jeho noví svěřenci se dostali v 16. minutě do vedení díky brance Davida Vítka ve vlastním oslabení. Sedm sekund před první pauzou sice vyrovnal Marek Špaček, ale ve 28. minutě vrátil Vsetínu náskok Lukáš Bednář a ještě ve druhé třetině zvýšil v početní výhodě Radim Kucharczyk. Po 19 sekundách závěrečné části pečetil výsledek Sebastian Gorčík.

Čtvrtou výhru za sebou oslavily Litoměřice, které na ledě nováčka Kolína uspěly 4:2. Potřetí za sebou vyhrály doma Benátky nad Jizerou, Sokolov zdolaly 6:4. Dvěma góly a asistencí přispěl Jan Šír, tři body si připsali také Jakub Rychlovský (1+2) i obránce Vratislav Kunst (0+3). Baník prohrál šestý z posledních sedmi zápasů.

Po sérii pěti porážek zabral Havířov, jenž zdolal pražskou Slavii 5:1 a připsal si druhé vítězství z uplynulých 11 duelů. Hattrickem zazářil Ondřej Procházka.

Předposlední Kadaň podlehla doma Ústí nad Labem 1:5. Slovan uspěl venku po čtyřech prohrách v řadě. Poslední Šumperk zaznamenal devátou prohru v řadě a Prostějov po výsledku 6:3 na jeho ledě slavil čtvrté vítězství za sebou. Po čtyřech bodech si připsali Petr Mrázek (2+2) a David Bartoš (1+3).

Výsledky první hokejové ligy:

Dohrávka 17. kola:

Vrchlabí - Kladno 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 4. D. Chalupa, 40. Pochobradský, 43. M. Kratochvil, 60. P. Urban - 33. Hlava, 50. Kubík. Rozhodčí: Souček, Wagner - Hnát, J. Dědek. Vyloučení: 7:6, navíc Kajínek (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Bez diváků.

Dohrávka 1. kola:

Třebíč - Frýdek-Místek 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Branky: 45. Nedbal - 4. a 40. O. Šedivý, 26. Kofroň. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Zedník, Kráľ. Vyloučení: 2:5. Bez využití. Bez diváků.

Dohrávka 9. kola:

Benátky nad Jizerou - Sokolov 6:4 (3:1, 1:2, 2:1)

Branky: 6. a 53. J. Šír, 7. Rychlovský, 17. A. Dlouhý, 24. Böhm, 59. Jiruš - 3. J. Pohl, 37. T. Rohan, 37. M. Houdek, 56. Kverka. Rozhodčí: Petružálek, Zavřel - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Bez diváků.

26. kolo první hokejové ligy:

Kadaň - Ústí nad Labem 1:5 (0:1, 1:4, 0:0)

Branky: 26. T. Koblížek - 1. Š. Havránek, 24. Grim, 24. Jasečko, 27. Trávníček, 35. Vladimír Brož. Rozhodčí: Kostourek, Čáp - Flegl, Kokrment. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Bez diváků.

Havířov - Slavia Praha 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

Branky: 27., 40. a 51. O. Procházka, 46. Prokeš, 56. Maruna - 43. F. Vlček. Rozhodčí: Ondráček, Marek - Hanzlík, Konvička. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:1. Bez diváků.

Kolín - Litoměřice 2:4 (1:3, 1:0, 0:1)

Branky: 7. P. Mašín, 38. Šafránek - 7. Pajer, 11. Miškář, 17. T. Urban, 49. Martin Procházka. Rozhodčí: Zubzanda, Grech - Sedláček, Baxa. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Bez diváků.

Přerov - Jihlava 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)

Branky: 2. Macuh, 57. Matěj Svoboda, 60. Dostálek, rozhodující sam. nájezd Číp - 26. M. Zadražil, 33. T. Harkabus, 56. Vítězslav Brož. Rozhodčí: Cabák, Vrba - Bohuněk, Hranoš. Vyloučení: 3:4, navíc L. Mareš (Jihlava) 10 min. Bez využití. Bez diváků.

Vsetín - Poruba 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Branky: 16. Vítek, 28. L. Bednář, 36. Kucharczyk, 41. Gorčík - 20. Marek Špaček. Rozhodčí: J. Doležal, Bejček - J. Novák, Blažek. Vyloučení: 1:5, navíc Berger (Vsetín) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Bez diváků.

Šumperk - Prostějov 3:6 (1:2, 0:2, 2:2)

Branky: 16. a 53. Moučka, 43. J. Horký - 34. a 60. P. Mrázek, 11. T. Kaut, 12. Hrníčko, 30. D. Bartoš, 43. Matěj Novák. Rozhodčí: Jechoutek, Jaroš - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:3. Bez diváků.