7. února 2021 • 23:30

Vaněček střídal, Ovečkinovy góly nestačily. Detroit zabral proti Floridě

Autor: iSport.cz, ČTK
1
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Hokejisté Washingtonu v nedělním zápase NHL prohráli 4:7 přestřelku s Philadelphií, ke zvratu v utkání nepomohl Capitals ani čtyřbodový kapitán Alexander Ovečkin (2+2), český brankář Vítek Vaněček byl během hry vystřídán. Chicago vyhrálo 2:1 v prodloužení nad silným Dallasem, bod si připsal útočník Radek Faksa. Detroit se po osmi porážkách v řadě dočkal vítězství 4:1 nad Floridou. Vegas Golden Knights přestříleli Los Angeles (4:3). Carolina bez zraněného Petra Mrázka a Martina Nečase vyhrála 6:5 v Columbusu.

Skvělého Ovečkina předčil Couturier

V čase 11:11 otevřel v přesilové hře skóre Ovečkin a v 17. minutě zvýšil Tom Wilson. Za 117 sekund poprvé kapituloval Vaněček, z dorážky do odkryté branky zamířil Laughton. Střelec večera se ve 23. minutě prosadil podruhé střelou z levé strany z úhlu poté, co předtím stihl Vaněček vypíchnout puk Joelu Farabeemu.

O chvíli později vrátil Capitals vedení kapitán Ovečkin, ale Philadelphia od 28. do 37. minuty otočila stav. Českého gólmana prostřelil bombou z pozice mezi kruhy Robert Hägg a z dalšího rychlého protiútoku se trefil z levého kruhu James van Riemsdyk. Vaněček inkasoval čtyřikrát ze 14 střel a nahradil jej Anderson.

Capitals 57 sekund před koncem druhé části vyrovnali díky Nicklasi Bäckströmovi, ale závěrečné dějství patřilo Philadelphii. Hned po 31 vteřinách získal vedení Sean Couturier, v 58. minutě dovršil hattrick z dorážky Laughton a výsledek zpečetil 82 sekund před koncem při power play do prázdné branky opět Couturier.

Útočník Jakub Voráček si v barvách Flyers připsal asistenci na sedmém gólu. V týmu Capitals chyběl v souvislosti s protokolem opatření proti šíření nemoci COVID-19 forvard Jakub Vrána, který už v sobotu s Washingtonem netrénoval.

Domácí: 11:11. Ovečkin, 16:36. T. Wilson, 24:08. Ovečkin, 39:03. Bäckström

Hosté: 18:33. Laughton, 22:29. Laughton, 27:50. Hägg, 36:36. J. van Riemsdyk, 40:31. Couturier, 57:51. Laughton, 58:38. Couturier

Domácí: Vaněček (37. C. Anderson) – Chára, Carlson (A), Dillon, T. van Riemsdyk, Orlov, Jensen – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – Pánik, Eller, Carr – Hagelin, Dowd, Hathaway – Maillet, Sgarbossa, Sprong.

Hosté: Hart (Elliott) – Provorov, P. Myers, Gostisbehere, Braun, Hägg, E. Gustafsson – J. van Riemsdyk, Couturier (A), Voráček (A) – Giroux (C), Patrick, Konecny – Lindblom, Laughton, Farabee – M. Raffl, K. Hayes, Aube-Kubel.

Sutherland, McIsaac – MacPherson, Kovachik

Capital One Arena, Washington

Vhru Blackhawks řídil dvougólový DeBrincatý

Ve vyrovnané bitvě se čekalo na gól až do 33. minuty, kdy se v přesilové hře prosadil útočník Blackhawks Alex DeBrincat. Těsné vedení dlouho držel brankář Malcolm Subban, který chytal místo Fina Kevina Lankinena. O čisté konto přišel v polovině třetí třetiny, kdy se poprvé v NHL trefil jednadvacetiletý útočník Jason Robertson po nahrávce od Radka Faksy.

Zápas došel až do prodloužení, které rozhodl svým druhým gólem DeBrincat. Chicago si připsalo druhé vítězství v řadě. Čeští útočníci Dominik Kubalík a David Kämpf vyšli bodově naprázdno.

Domácí: 49:31. Robertson

Hosté: 32:29. DeBrincat, 62:56. DeBrincat

Domácí: Oettinger (Bow) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Pysyk, Hanley – Dellandrea, Pavelski, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Hintz, Dickinson – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Robertson, Dowling, Kero.

Hosté: M. Subban (Delia) – C. Murphy, de Haan, Mitchell, Keith (A), Beaudin, Zadorov – P. Kane (A), Kurashev, Janmark – D. Kubalík, D. Strome, DeBrincat – A. Shaw (A), Söderberg, Hagel – Suter, Kämpf, Highmore.

Hanson, Brenk – Smith, Flemington

American Airlines Center, Dallas

Návštěva

4203 diváků

Detroit šokoval rozjetou Floridu

Zatímco Red Wings poznali chuť vítězství po osmi pádech, Panthers po osmi zápasech vyšli bodově naprázdno. Po úvodní dvacetiminutovce bez gólu se Detroit dočkal otevření skóre, o které se postaral zkušený bek Marc Staal. V 18. minutě zvýšil vedení forvard Givani Smith.

Florida sice na úvod třetí třetiny snížila po gólu Alexandera Wennberga, po nahrávce Smitha ale zvýšil náskok Robby Fabbri a Red Wings už si pohlídali výhru, kterou čtvrtým gólem pečetil Vladislav Naměstnikov. Čeští reprezentanti Filip Zadina a Filip Hronek nebodovali.

Domácí: 42:09. Wennberg

Hosté: 22:58. M. Staal, 37:02. Smith, 49:11. Fabbri, 57:18. Naměstnikov

Domácí: Driedger (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Juulsen, Gudas, Yandle – Duclair (C), Barkov, Verhaeghe (A) – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Acciari, Lammikko, Marchment.

Hosté: Greiss (Pickard) – Hronek, Djoos, Stecher, M. Staal, Merrill, Nemeth – Smith, D. Larkin (C), Zadina – B. Ryan, Fabbri, Bromé – Gagner, Naměstnikov, Nielsen (A) – Erne, Glendening (A), Helm.

Morton, L’Ecuyer – Racicot, Toomey

BB&T Center, Sunrise

Skvělý start Kings nepomohl

Duel začal lépe pro Kings, které poslal do vedení Anže Kopitar už po 36 vteřinách. Golden Knights však ještě do konce první třetiny skóre otočili ve svůj prospěch a vedli 3:2. Los Angeles sice v prostředním dějství vyrovnalo Jareta Andersona-Dolana, ve 42. minutě ale rozhodl o výhře Vegas Chandler Stephenson svým druhým gólem v utkání.

Český útočník Tomáš Nosek, který v zápase nebodoval, se ke konci dvacetiminutovky nechal vyloučit za podrážení, švédský brankář Robin Lehner si však již výhru pohlídal.

Domácí: 05:57. R. Smith, 07:32. Whitecloud, 11:37. Stephenson, 41:38. Stephenson

Hosté: 00:36. Kopitar, 07:06. A. Kempe, 28:53. Anderson-Dolan

Domácí: Lehner (M.-A. Fleury) – Martinez, Theodore, Hague, Whitecloud, Holden, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault (A), W. Karlsson, R. Smith (A) – Tuch, Glass, N. Roy – W. Carrier, Nosek, Reaves.

Hosté: Petersen (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), MacDermid, Clague, Määttä, Strand – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – Wagner, Amadio, J. Carter (A) – A. Kempe, Vilardi, L. Andersson – Grundström, Anderson-Dolan, Moore.

Pochmara, Peel – Gawryletz, Halkidis

T-Mobile Arena, Las Vegas

11 gólů v Columbusu

Divokou přestřelku odstartoval v 11. minutě přesilovkovým gólem finský snajpr Patrick Laine, který se v utkání trefil ještě jednou. Hurricanes ale zůstali ve hře a díky povedené třígólové druhé třetině zápas otočili.

Blue Jackets se ale jen tak nevzdali a ve třetím dějství nastříleli ještě dva góly, stejně si ale vedla i Carolina, která především díky obránci Dougiemu Hamiltonovi, jenž si připsal gól a asistenci, dovedla zápas do vítězného konce.

Domácí: 10:07. Laine, 15:34. Riley Nash, 34:24. N. Foligno, 42:08. Domi, 59:04. Laine

Hosté: 10:32. B. McGinn, 27:23. Foegele, 36:35. Pesce, 38:45. Trocheck, 45:33. J. Staal, 50:37. D. Hamilton

Domácí: Korpisalo (Johnson) – S. Jones, Kukan, D. Savard, Gavrikov, Del Zotto, Harrington – Atkinson (A), Roslovic, Laine – Bjorkstrand, Texier, Domi – Robinson, Riley Nash, N. Foligno (C) – Foudy, M. Koivu, Jenner (A).

Hosté: Reimer (Nedeljkovic) – Pesce, Slavin (A), D. Hamilton, Skjei, H. Fleury, Gardiner – B. McGinn, Aho, Svečnikov – T. Teräväinen, Trocheck, Niederreiter – Fast, Geekie, Martinook (A) – Dzingel, J. Staal (C), Foegele.