San Antonio - Golden State 91:114Curry 32 body pomohl v NBA Golden State k výhře v San Antoniu

Aktualizováno

Basketbalisté Golden State v NBA vrátili San Antoniu den starou porážku a druhý zápas v soupeřově hale vyhráli 114:91. Hvězdný rozehrávač Stephen Curry k triumfu Warriors nad neoblíbeným soupeřem přispěl 32 body a poslední čtvrtinu už skoro celou odpočíval.

Hvězdný rozehrávač Stephen Curry měl důvod ke spokojenosti

Po vyrovnaném prvním poločase vstup do toho druhého patřil jednoznačně hostům, kteří se blýskli sérií 26:5, na které se Curry podílel 14 body. Warriors vyhráli na palubovce Spurs po pěti porážkách, a to hlavně zásluhou přesné střelby za tři body, proměnili totiž 17 ze 40 pokusů. "Věřím si a padá mi to," pronesl Curry.

Dvaatřicetiletý dvojnásobný mistr světa v tomto ročníku dal už 741 bodů, což se předtím podařilo po 32. narozeninách během úvodních 25 zápasů jen Michaelu Jordanovi. "Je v nejlepší formě, ve které jsem ho kdy viděl. Při tom je dvojnásobný nejužitečnější hráč ligy. Nikdy nevypadal líp," těší Curryho forma kouče Steva Kerra.

Z dalších šesti dvouciferných střelců Golden State dodal Eric Paschall na konto vítězů 15 bodů a Andrew Wiggins 14 bodů. Poražené střelecky táhli náhradníci Rudy Gay se 17 body a Trey Lyles s 15 body. San Antonio teď čeká až skoro do konce února putování po palubovkách soupeřů - celkem sedm zápasů venku.

Nejlepší tým dosavadního průběhu sezony Utah Jazz zvítězil v Bostonu 122:108 a připsal si pátou výhru v řadě. Donovan Mitchell měl 36 bodů, na druhé straně zapsal Jaylen Brown 33 bodů.

Lídr východní konference Philadelphia si poradila v Sacramentu 119:111 a ukončil soupeřovu sérii bez porážky, která trvala pět zápasů. Joel Embiid se o to zasloužil 25 body a 17 doskoky. Po 22 bodech dali Tobias Harris a Seth Curry. Domácím nestačilo 34 bodů a 10 asistencí De'Aarona Foxe.

Anthony se dostal na 12. místo

Carmelo Anthony se dostal na 12. místo historické tabulky střelců základní části. Portlandu pomohl 23 body k triumfu nad Orlandem 106:97. Trail Blazers se mohli spolehnout hlavně na Damiana Lillarda autora 36 bodů. V dresu Magic byl hodně vidět Nikola Vučevič s 27 body a 15 doskoky.

Obnovená premiéra někdejšího nejužitečnějšího hráče NBA Derricka Rose v New Yorku Knicks vítězná nebyla. Finalisté loňského ročníku Miami totiž doma duel v koncovce otočili na 98:96. Rose odehrál z lavičky přes 20 minut a postaral se o 14 bodů. Víc jich nastřílel z jeho spoluhráčů jen Elfrid Payton (18).

4.Oklahoma City23101343,5
5.Minnesota2461825,0