ŠKODA CUP - Česká Kamenice

Ostrava opět dostala od USK stovku, Hejková využila celou lavičku

Basketbalistky USK Praha porazily v dohrávce 16. kola Ostravu 117:73 a stejně jako v prvním vzájemném zápase v sezoně soupeřkám nastřílely více než 100 bodů. Oproti listopadovému duelu, v němž Ostravě povolily jen 26 bodů, ale tentokrát měly úřadující šampionky více práce. Vývoj zápasu zlomily v závěru vyrovnané první čtvrtiny.

Pak už se Pražanky rozjely k obvyklému střeleckému představení. Do poločasu se do dvojciferných čísel dostaly čtyři hráčky a náskok USK narostl na 30 bodů.

Po poločase byla dominance hostujícího týmu ještě výraznější, Ostravě dovolil jen sedm bodů za třetí čtvrtinu a trenérka Natália Hejková dala v závěru prostor všem hráčkám z lavičky.

Koncovku tak ovládly domácí basketbalistky poměrem 30:19 a zmírnily vysokou porážku. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 35 body ostravská Nikolina Zubacová. V týmu USK měla 24 bodů Brionna Jonesová, Kateřina Elhotová přidala 21 bodů.

Ostrava - USK Praha 73:117 (23:36, 36:66, 43:98)

Nejvíce bodů: Zubacová 35, Tarkovičová 14, Mihaljevičová 9 - Jonesová 24, Elhotová 21, Režanová 14.