V zápase padlo až deväť gólov. Tottenham po veľkej dráme končí v FA Cupe

Richarlison z Everton FC po strelenom góle.
Richarlison z Everton FC po strelenom góle. (Autor: TASR/AP)
TASR, Sportnet|10. feb 2021 o 21:22

O víťazovi rozhodlo až predĺženie.

AKTUALIZOVANÉ O 23:59

LONDÝN. Futbalisti favorizovaného Manchestru City postúpili v stredu do štvrťfinále anglického FA Cupu.

Rozhodlo o tom ich víťazstvo na ihrisku druholigového Swansea City 3:1. Zverenci Pepa Guardiolu potvrdili výbornú formu a zvíťazili už v pätnástom zápase za sebou.

V zápase domáceho Evertonu s Tottenhamom padlo až deväť gólov. Tottenham sa dostal do vedenia už v 3. minúte, ale domáci strelili ešte v prvom polčase v priebehu siedmich minút tri góly.

Napriek tomu sa hosťom podarilo vyrovnať. Druhýkrát poslal Everton do vedenia svojím druhým gólom Richarlison, ale na jeho zásah reagoval Harry Kane a za stavu 4:4 poslal zápas do predĺženia.

V ňom bol úspešnejší Everton. V 97. minúte rozhodol o postupe domácich Bernard.

FA Cup - osemfinále

Everton - Tottenham 5:4 pp (3:2)

Góly: 36. Calvert-Lewin, 38. a 68. Richarlison, 43. Sigurdsson, 97. Bernard - 3. a 57. Sánchez, 45.+3. Lamela, 83. Kane

Swansea City - Manchester City 1:3 (0:1)

Góly: 77. Whittaker - 30. Walker, 47. Sterling, 50. Gabriel Jesus

Leicester City - Brighton & Hove Albion 1:0 (0:0)

Gól: 90.+5 Iheanacho

Sheffield United - Bristol City 1:0 (0:0)

Gól: 66. Sharp (z 11 m), ČK: 65. Mawson (Bristol)

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Futbal»Anglicko»FA Cup»V zápase padlo až deväť gólov. Tottenham po veľkej dráme končí v FA Cupe