Golfista roku

Boleslav stále bez zaváhání, za ní jsou Vítkovice, vyhrál i Tatran

Florbalisté Mladé Boleslavi pokračují v sérii nezaváhání, která čítá 21 utkání. V rámci 23. kola superligy zvládli výjezd do Liberce, byť jejich soupeř odešel s přijatelným výsledkem 9:5. Liberec přes prohru drží poslední, osmou příčku k postupu do play-off. Vítkovice vyjely Spartu, která je ve formě, ale utkání zvládly v poslední třetině rozhodnout. Třetí Tatran Střešovice neměl doma problém s Českou Lípu, již porazil 8:2. Boj o místo v play-off svádí Black Angels, kteří po výhře 5:4 v prodloužení, jsou dva body od osmého Liberce.

Utkání FCB Liberec – Mladá Boleslav
zdroj: facebook – FCB Liberec autor: facebook – FCB Liberec

V dresu Mladé Boleslavi zazářil čtyřmi góly Tadeáš Chroust, hattrick domácího Šimona Stránského domácím proti favoritovi nepomohl.

Vítkovice prohrávaly na hřišti Sparty 1:3 a 2:4, ale pěti góly mezi 49. a 60. minutou zápas otočily. Hattrickem k tomu přispěl Lukáš Hájek a tři asistence zaznamenal Marek Matejčík. Pod vítězství Tatranu nad Českou Lípou se podepsal dvěma góly Filip Langer a tři body za gól a dvě asistence zaznamenal Jan Meliš.

Sestřih a ohlasy utkání Black Angels - Ostrava

Na pátou pozici se před Spartu posunul Chodov, který vyhrál nad Hattrickem Brno 10:7 díky vydařené třetí třetině. Před ní prohrával 3:5. Tři branky a jednu přihrávku si za Pražany připsal Marek Vávra, čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí měl jeho spoluhráč Petr Majer i Luděk Ondráček v týmu poražených.

Čtvrtí Boheminas vyhráli na hřišti posledních Otrokovic 8:3 i díky čtyřem bodům za gól a tři přihrávky Matěje Pěničky.

Florbalisté devátých Black Angels prohrávali v dohrávce s Ostravou v 16. minutě už 0:3 po dvou gólech Lukáše Pešata a jedné trefě Wojciecha Malajky. Ještě v první třetině snížil Jan Kopecký, ve druhém dějství se prosadil Tomáš Hanák a mezi 54. a 55. minutou otočil dvěma góly stav jeho bratr Radek.

Za 53 sekund vynutil prodloužení Filip Šubert, ale v čase 60:27 rozhodl Tomáš Hanák, autor tří bodů v utkání.

Livesport superliga florbalistů - 23. kolo

FBC Liberec - Mladá Boleslav 5:9 (0:1, 2:4, 3:4)
Branky: 26., 44. a 59. Stránský, 25. a 57. P. Ferdan - 18., 34., 43. a 59. Tadeáš Chroust, 28. a 48. Tomašík, 38. Tokoš, 39. Šebek, 50. Curney.

Tatran Střešovice - FBC Česká Lípa 8:2 (2:0, 4:0, 2:2)
Branky: 27. a 55. Langer, 5. Jakub Kolísko, 7. Brautferger, 26. Meliš, 26. Rod, 37. Kreysa, 60. Papoušek - 47. Kopič, 58. Ekl.

Chodov - Hattrick Brno 10:7 (1:2, 2:3, 7:2)
Branky: 2., 34. a 48. M. Vávra, 46. a 53. Majer, 31. Slunečko, 42. J. Bauer, 51. Mikeš, 59. Vošta, 60. Ondrušek - 6. a 37. Kostka, 12. Procházka, 29. Dvořák, 29. Ondráček z trestného střílení, 45. Martin Nagy, 58. Sládeček.

Sparta Praha - 1. SC Vítkovice 4:7 (2:1, 1:1, 1:5)
Branky: 16. Bartoš, 19. L. Ujhelyi, 23. M. Čermák, 47. M. Zeman - 13., 29. a 57. Hájek, 49. Sidunov, 57. R. Gattnar, 60. Delong, 60. Šindler.

Panthers Otrokovice - FBŠ Bohemians 3:8 (1:1, 1:3, 1:4)
Branky:
3. Koláčný, 29. Hrabal, 48. Zapletal - 33. a 53. Tomčo, 43. a 46. Šárka, 10. Pěnička, 24. Vojtíšek, 31. M. Krebner, 52. P. Šebek.

Black Angels - FBC Ostrava 5:4 v prodl. (1:3, 1:0, 2:1 - 1:0)
Branky: 28. a 61. T. Hanák, 54. a 55. R. Hanák, 19. Jan Kopecký - 8. a 14. Pešat, 16. Malajka, 56. Šubert.