• Nad Kladnem
  • SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Středa, 17. února 2021 21:00

Kladno nastoupilo proti Prostějovu po desetidenní přestávce skvěle! Už v první minutě otevřel skóre Tomáš Guman, zakrátko navýšil Tomáš Plekanec a v osmé minutě přidal třetí zásah Antonín Melka. Soupeř se ale ve druhé části zvedl a utkání zdramatizoval, když snížil na rozdíl jediného gólu. Finální tečku za zápasem napsal čtyři minuty před koncem Ondřej Machala, který stanovil na konečných 4:2.
Rytíři vletěli na Prostějov a díky skvělému úvodu brali tři body (Foto: Roman Mareš)

Rytíři zažili přesně takový vstup do zápasu, jaký potřebovali, a největším dílem jim k tomu pomohla hrající legenda Jaromír Jágr! Neuplynula ještě ani minuta ze hry a domácí už vedli. Hosté se nedokázali osvobodit z vlastního pásma, vyhození zachytil Zach Frye, Jaromír Jágr nastřelil puk přesně na hokejku volného Tomáš Gumana a ten už neměl problém usměrnit kotouč do sítě – 1:0. Z časomíry navíc znovu mnoho neubylo a pro Kladno to bylo ještě veselejší! Jágrova přihrávka z pravé strany propadla až k protější tyči a Tomáš Plekanec zkušeně doklepl puk za záda Adama Wolfa – 2:0. A třetí zásah přidali Kladeňáci v přesilovce. Antonín Melka nevymýšlel nic složitého, vybruslil si na pravý kruh, vypálil a brankář Wolf měl zakrytý výhled – 3:0.

Prostějovští se dokázali vrátit více do hry až díky čtyřminutové přesilové hře, která se přenesla až do druhé třetiny. V úvodních minutách prostředního dějství tak útočili hlavně Jestřábi, kteří se ve 27. minutě dočkali první branky v zápase. Matěj Novák si vybruslil od zadního mantinelu na pravou stranu a přesnou ranou překonal Andreje Košarišťana – 3:1. Šance však měli dál i domácí, Wolfův levý beton se ale činil a zabránil dvěma dalším gólům! Hostující gólman nejprve zastavil střelu do prázdné branky skvělým přesunem a posléze dokázal vytěsnit i Jágrovu ránu z bezprostřední blízkosti.

A neproměněné šance mohly Kladno hodně mrzet. Jestřábi totiž ve třetí části využili přesilovku a už to bylo jen o gól! Matěj Novák si opět vybruslil s kotoučem od zadního mantinelu a znovu trefil přesně pod horní tyč – 3:2. Prostějovští v dalších početních výhodách mohli sahat po vyrovnání, Kladno se ale prosadilo v oslabení a před koncovkou se trochu uklidnilo. Ondřej Machala pláchl do úniku, pohrál si s Wolfem a navýšil – 4:2. Ve zbytku zápasu už hosté snížit nedokázali.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
7:1 1:1 1:0 0

Branky a nahrávky: 1. Guman (Jágr, Frye), 4. Plekanec (Kubík, Jágr), 8. Melka (Račuk, Marosz), 56. Machala (Snuggerud) – 27. Novák (Žálčík, Kaut), 45. Novák (Ouřada, Chlán). Vyloučení: 7:1. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Valenta, Šindel – Jindra, Bělohlav

Kladno: Košarišťan – Frye, Mikliš, Snuggerud, Zacharčuk, Suchánek, Kehar, Zajíc – Jágr, Plekanec, Kubík – Račuk, Marosz, Guman – Melka, Pitule, Hlava – Hajný, Filip, Machala.

Prostějov: Wolf – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, Krejčí, Kellner – Mrázek, Bartoš, Gago – Žálčík, Kaut, Novák – Ouřada, Chlán, Hrníčko – Podlaha, Vachutka, Jandus.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno