19. února 2021 • 09:05

LeBron pokořil metu 35 000 bodů! Víc jich v NBA daly jen dvě legendy

Autor: ČTK, krm
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

LeBron James se stal teprve třetím basketbalistou, který dokázal v NBA nastřílet 35 tisíc bodů. Další z milníků pokořil v utkání proti Brooklynu, ale ani jeho 32 bodů nestačilo Los Angeles Lakers k odvrácení porážky 98:109. James se tak dostal do společnosti legend Karla Maloneho (36.928 bodů) a Kareema Abdula-Jabbara (38.387).

V šestatřiceti letech se Jamesovi povedlo milník pokořit jako nejmladšímu. Pokud bude udržovat svůj průměr 27 bodů na zápas, měl by na druhé místo historických tabulek zaútočit v úvodu příští sezony a na první místo v sezoně 2022/23.

Velkou radost ze svého úspěchu ale mít nemohl, jelikož Lakers proti Brooklynu nabrali už ve druhé čtvrtině ztrátu 18 bodů a už ji nedokázali dotáhnout. Výsledkem je druhá porážka z posledních tří zápasů a zvýšení ztráty na lídra soutěže Utah.

Bez zraněného Anthonyho Davise byl James na vše příliš osamocen. Naopak Brooklyn vytáhl nové zbraně ve chvíli, kdy chyběl Kevin Durant a střelecky se příliš nedařilo Kyriemu Irvingovi. K Jamesovi Hardenovi a jeho 23 bodům a 11 asistencím se tak přidal především Joe Harris, jenž trefil šest trojek ze sedmi pokusů a zaznamenal 21 bodů. Dalších pět trojek dal Timothe Luwawu-Cabarrot.

Pro Brooklyn to byla pátá výhra v řadě, což se mu povedlo poprvé za dva roky. Navíc poprvé od roku 2008 vyhrál čtvrté venkovní utkání za sebou.

LeBron James pokořil hranici 35 000 bodů

O zápis do historie se postaralo Miami, které vyhrálo 118:110 nad Sacramentem i díky tomu, že hned dva jeho hráči zaznamenali triple double. Jimmy Butler nasbíral 13 bodů, 13 asistencí a 10 doskoků a jako první hráč v historii klubu měl triple double ve třech utkání po sobě. Bam Adebayo přidal 16 bodů, 10 asistencí a 12 doskoků. Stali se tak dvanáctým párem v historii, kterému se to povedlo, a dokonce prvním, který něco takového předvedl podruhé. Oba totiž měli triple double už v prosinci 2019 proti Atlantě.

Miami mělo jejich zásluhou utkání pod kontrolou od úvodních minut. V úvodu druhé půle odskočilo už na 23 bodů a i když Sacramento stahovalo, výhru si Heat v klidu hlídali.

Trápí se Milwaukee, které podlehlo Torontu 96:110 a připsalo si už pátou porážku v řadě. Bucks nepomohlo ani 23 bodů, 12 doskoků a 8 asistencí Giannise Antetokounmpa. Za Raptors měl 29 bodů Norman Powell. „Když se nedaří, tak můžete jít domů a zabalit to, anebo bojovat. Můžeme prohrát třeba desetkrát v řadě, ale vím, že nás to nesrazí a vždy budeme bojovat,“ řekl Antetokounmpa.