Chrudimské noviny Finálový turnaj opět bez chrudimské účasti. Sporting Lisabon zvítězil 5:1

Dnes: 2°C
Zítra: 4°C
Pozítří: 3°C

Finálový turnaj opět bez chrudimské účasti. Sporting Lisabon zvítězil 5:1

Lisabon – Chrudimští futsalisté do závěrečného turnaje Ligy mistrů postoupit nedokázali. Proti Sportingu Lisabon českého zástupce srazily dvě slepené branky ve 33. minutě, ze kterých se již nezvládli vzpamatovat. Na hřišti Sportingu Lisabon Chrudim nakonec padla výsledkem 1:5.

Sporting Lisabon měl proti východočeské Chrudimi od samotného začátku herní převahu, míč držel na sálovkách častěji. A byl i nebezpečnější. V té největší pálil domácí hráč do tyče, chvíli na to se proti dvěma stoprocentním příležitostem Sportingu ukázkově vytáhl gólman Rennan. Na druhé straně zahrozil po svém průniku Tomáš Koudelka, ani v tom případě se ale skóre neměnilo. Poprvé se Sporting mohl radovat na konci deváté minuty, kdy si Chrudimští nepohlídali rohový kop, na jehož konci zakončil přesně Tomás Paco – 1:0!

O chvíli později bylo s chrudimskými ambicemi ještě hůře. Po faulu Felipeho sehráli volný přímý kop hráči Lisabonu ukázkově, na konci zakončil tvrdou ranou Cavinato – 2:0! Chrudimští přece jen trochu vzkřísili naděje v závěru prvního poločasu. Po faulu na Tomáše Koudelku pokutový kop proměnil Everton, čímž stanovil poločasový rozdíl na jedinou branku – 2:1!

Po přestávce si ale favorit zápasu průběh hlídal. Kvalitním forčekinkem nedovolil Chrudim souvislejší kombinaci a sám směrem do ofenzívy trestal. Merlimovu rozehrávku poslal prudkou ranou pod horní tyč Rennanovy branky druhým gólem v utkání Tomás Paco a vrátil tím Sportingu dvoubrankové vedení – 3:1!

Kritická třiatřicátá minuta Chrudimské zlomila. Těsně na jejím konci po laxním odkopu brankáře rozehráli domácí aut, na jehož konci zvyšoval již na 4:1 zcela volný Erick! Definitivní podobu skóre nakonec upravil ve 36. minutě pivot Rocha, který po průniku do středu hřiště zakončil nekompromisně – 5:1!

Chrudim podlehla Lisabonu výsledkem 1:5 a brány finálového turnaje tak zůstaly pro Chrudim opět zavřeny, do čtvrtfinále postoupil Sporting.

Ohlas trenéra:

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): „Hráli jsme proti soupeři, jehož výkon byl dnes téměř dokonalý. Jak řekl sám trenér Sportingu po zápase, odehráli nejlepší zápas za poslední dva roky. Navíc my jsme nehráli to, co jsme hrát měli. Dostali jsme některé branky ze situací, před kterými jsem hráče mnohokrát varoval. Jsme velmi zklamaní, ale i toto je součástí sportu a musí to posloužit ke zlepšení práce a dalšímu vývoji. Musíme se teď soustředit na to, abychom klub na evropskou scénu pro příští sezonu znovu vrátili.“

Sporting Lisabon – FK Chrudim 5:1 (2:1)

Branky: 9. T. Paco (Merlim), 12. Cavinato (Merlim), 33. T. Paco (Merlim), 34. Erick (Cavinato), 36. Rocha – 20. Everton (pen.)

Sporting Lisabon: Guitta (na penaltu ve 20. minutě Goncalo, 38. B. Paco) – Matos, Merlim, Cavinato, Pauleta – Turé, Santos, T. Paco, Té, Erick, Rocha, Varela

FK Chrudim: Rennan (Litviněnko) – Everton, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd – Yuri, R. Mareš, Kubát, Max (C), Doša, Balog, Slováček, Felipe