Buly - debata expertů

Kvalifikaci na středním můstku vyhrál Nor Granerud, všichni Češi postoupili

Kompletní čtveřice skokanů na lyžích Viktor Polášek, Čestmír Kožíšek, Vojtěch Štursa a Filip Sakala postoupila na mistrovství světa v Oberstdorfu do závodu na středním můstku. Kvalifikaci ovládl lídr Světového poháru Nor Halvor Egner Granerud. Přímý přenos závodu sledujte v sobotu od 16:20 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Halvor Egner Granerud
zdroj: AP autor: Matthias Schrader

Nejdále skočil z českých reprezentantů Polášek a 95,5 metru znamenalo 32. místo. Kožíšek skočil o dva metry méně a skončil 35., o místo za ním byl Štursa (93 m).

Jako poslední padesátý prošel do závodu Sakala (88,5 m). Uspět v kvalifikaci se tak všem českým skokanům najednou podařilo poprvé v sezoně.

Na šampionátu chybí po 14 letech Roman Koudelka. Nejlepší český skokan na začátku února absolvoval plastiku vazu v koleni.

Všichni čeští skokani na lyžích postoupili do závodu

Granerud skočil nejdále, předvedl 105,5 metru a vyhrál kvalifikaci před Slovincem Anžem Lanišekem. Třetí byl rakouský závodník Stefan Kraft.