• SAMK
  • SOU a SOŠ Kladno

Rytíři se v Kadani strachovali o výsledek, nakonec ale berou tři body

Sobota, 27. února 2021 19:25

Rytíři v Kadani dvakrát inkasovali v posledním dějství a až do závěrečné sirény se museli bát o výsledek. Nakonec ale zapsali vítězství 3:2 a důležité tři body a v tabulce Chance ligy jsou dál první. Úvodní gól zápasu vstřelil v první části Ondřej Machala a na třígólový rozdíl navýšil dvěma přesnými trefami ve druhé dvacetiminutovce Tomáš Guman. Kladeňáci tak tři kola před koncem základní části navýšili svůj náskok před Vrchlabím.
Rytíři se v Kadani strachovali o výsledek, nakonec ale berou tři body (Ilustrační foto: Roman Mareš)

Rytíři v úvodu souboje prvního proti poslednímu potvrzovali roli favorita. Už ve druhé minutě šli sice do oslabení, do vedení se ale dokázali dostat i v početní nevýhodě! Tomáš Plekanec dostal puk v přečíslení před branku, jenže bekhendem Richarda Běhulu nepřekonal. Kotouč ovšem zůstal za kadaňským gólmanem volný a Ondřej Machala ho dorazil do sítě – 0:1. Stejná kladenská dvojice zahrozila i při dalším oslabení, tentokrát ale Plekanec mířil nad. Navýšit skóre však hosté v první části nedokázali. Několikrát situace přehráli a jindy pomohla Běhulovi tyčka.

Další změna stavu tak přišla až po přestávce. Rytíři přestáli zbytek dalšího oslabení a vzápětí udeřili. Po pěkné rychlé souhře zakončoval Tomáš Guman z levého kruhu už do prázdné brány – 0:2. A stejný střelec se prosadil také o deset minut později. Tentokrát mu nabil Račuk pro změnu na pravý kruh, odkud kladenská sedmasedmdesátka bez problémů zakončila za Běhulova záda – 0:3.

Do třetí části ale Rytíři nevstoupili dobře a nevyužité šance je mohly hodně mrzet. Ve 43. minutě špatně rozehrávali ve vlastním pásmu, ke střele z pravého kruhu se dostal Matyáš Svoboda a propálil Adama Brízgalu – 1:3. A zanedlouho to bylo už jen o gól. Trhači nejprve v přesilovce prošli až před kladenskou branku a Matěj Morong mohl dorážet do odkryté sítě. V poslední chvíli mu ale jeden z hostí ještě sáhl do puku. Nakonec ale domácí přece jen byli odměněni za zlepšenou hru. V přesilové hře tečoval Tomáš Koblížek letící puk mimo Brízgalův dosah – 2:3. V poslední minutě si Trhači ještě vylepšili další přesilovou hru odvoláním brankáře, na vyrovnání už ovšem nedosáhli.

VYLOUČENÍ VYUŽITÍ OSLABENÍ DIVÁCI
1:7 1:0 0:1 0

Branky a nahrávky: 43. M. Svoboda (Veselý), 53. T. Koblížek (Havlín, J. Svoboda) – 3. Machala (Plekanec), 23. Guman (Marosz, Račuk), 33. Guman (Račuk, Marosz). Vyloučení: 1:7 + Funk (KLA) 10 min.. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 0.

Rozhodčí: Hucl, Valenta – Tvrdík, Belko

Kadaň: Běhula – Havlín, Seemann, Kottek, Trefný, Naar, Delmarche, Horáček – T. Koblížek, J. Svoboda, Houška – Adámek, Morong, Chlouba – Homer, M. Svoboda, Veselý – Zabloudil, L. Koblížek, Babichev.

Kladno: Brízgala – Frye, Mikliš, Snuggerud, Zajíc, Štochl, Kehar, Funk – Jágr, Plekanec, Machala – Račuk, Marosz, Guman – Jelínek, Kubík, Hlava – Hajný, Filip, Bernat.

Autor: Filip Ardon – Rytíři Kladno

1. krimi

V poutech skončil muž, který si zapálil oheň u bytového domu v Kladně

2. krimi

Řidiči pozor! Prozradíme vám, kde v Kladně tento týden měří policie rychlost

3. pozvánka

„Silou proti rakovině“: Mistrovství České republiky v Logliftu bude hostit kladenské kino Sokol