Golfista roku

Boleslav nedala Tatranu šanci a vyhrála základní část

Superligový lídr z Mladé Boleslavi hostil v nejatraktivnějším utkání 25. kola Tatran Střešovice. Papírově to nemusela být zase tak jasná záležitost, ale domácí utkání ovládli. V první části soupeře ještě šetřili, když ve třetí minutě skóroval Martin Tokoš a s přídělem počkali do prostřední části, kdy přidali tři zásahy. Stejně tak učinili i v úvodu poslední třetiny, a tak v poslední minutě dal Petr Brautferger jen čestný zásah Tatranu. Střešovice zůstávají v tabulce třetí. Boleslav – Střešovice 7:1. V dalších nedělních zápasech Black Angels potvrdili vysokou formu patřičnou výhrou nad Otrokovicemi 9:3, Bohemians vyhráli v Brně 6:5, Chodov se nemazal s Pardubicemi 12:4 a derby na Vinohradech vyhrála po prodloužení Sparta 6:5.

Spokojení Mladoboleslavští po brance do sítě Liberce
zdroj: Facebook - Florbal Mladá Boleslav

Mladá Boleslav prohrála jen v úvodním utkání sezony 26. září doma s Vítkovicemi 5:8 a teď už natáhla rekordní vítěznou šňůru na 24 utkání a získala Prezidentský pohár. K vítězství nad Tatranem přispěl hattrickem Martin Tokoš, tři body za dvě trefy a jednu asistenci si připsal také Jakub Bína.

Boleslav královnou základní části

"Je super, když nějaká trofej je, že jsme ji vyhráli, ale cením si hlavně posledních dvou měsíců, které byly hodně složité. Myslím si, že jsme prokázali sílu, fyzickou připravenost i psychickou odolnost. Doufám, že si teď trošku oddechneme a úplně stejně vstoupíme do play-off," řekl trenér Mladé Boleslavi Petr Novotný.

"Ta vítězná série je neuvěřitelná. Už minulou sezonu jsme ztratili jen čtyři body, jen to bylo v průběhu sezony. První místo po základní části je důležité a chtěli jsme ho vybojovat už kvůli volbě soupeřů. Teď už se budeme soustředit jen na Otrokovice a pak na play-off. Jsou to super dílčí úspěchy, ale my máme úplně jiné priority," prohlásil gólman Mladé Boleslavi Lukáš Bauer.

Black Angels navázali na sobotní výhru nad Vítkovicemi 8:3 a proti Otrokovicím si ve své druhé sezoně v nejvyšší soutěži poprvé vybojovali postup do play-off. Shodně třemi body pomohli k úspěchu nad Panthers Jakub Boček (2+1) a Jakub Renčín s Matějem Bočkem (oba 1+2).

Na třetí místo se před Střešovice posunuli Bohemians, kteří vyhráli v Brně nad dvanáctým Hattrickem 6:5. Domácím nepomohlo k zisku ani pět bodů za dvě branky a tři asistence Luďka Ondráčka. V 54. minutě rozhodl v přesilové hře Matyáš Krebner.

Čtvrtý Chodov rozdrtil jedenácté Pardubice 12:4 a osmi body za tři góly a pět asistencí zazářil Marek Vávra. Dvě trefy a tři asistence zaznamenal Petr Majer a hattrick vstřelil za Pražany také Daniel Eremiáš.

Pátá Sparta na hřišti předposledního Sokola Královské Vinohrady prohrávala už 2:5, ale zvítězila 6:5 v prodloužení. Postaral se o to Jakub Kolstrunk, který v čase 59:41 vynutil nastavení a po třech sekundách prodloužení dovršil hattrick a rozhodl.

Livesport superliga florbalistů - 25. kolo:

TJ Sokol Královské Vinohrady - Sparta Praha 5:6 v prodl. (4:1, 1:2, 0:2 - 0:1) Branky: 10. Z. Stuchlík, 16. Hartman, 18. Gold, 19. Chládek, 29. M. Bína - 1., 60. a 61. Kolstrunk, 30. Juha, 35. L. Ujhelyi, 56. M. Krbec.

Mladá Boleslav - Tatran Střešovice 7:1 (1:0, 3:0, 3:1) Branky: 3., 41. a 44. Tokoš, 28. a 31. J. Bína, 35. Natov, 44. Curney - 60. Brautferger.

Black Angels - Panthers Otrokovice 9:3 (1:1, 5:1, 3:1) Branky: 11. a 49. Hněvkovský, 40. a 42. J. Boček, 27. V. Novotný, 27. Ludvík, 32. Renčín, 38. M. Boček, 47. Jan Kopecký - 6. Vykopal, 26. Sovják, 43. Anis.

Hattrick Brno - FBŠ Bohemians 5:6 (4:2, 1:3, 0:1) Branky: 7. z tr. střílení a 14. Ondráček, 3. Kostka, 6. J. Procházka, 38. M. Fuchs - 9. Tomčo, 11. Pěnička, 24. F. Forman, 31. Zezulka, 33. P. Šebek, 54. M. Krebner.

Chodov - Sokoli Pardubice 12:4 (4:0, 3:4, 5:0) Branky: 15., 54. a 60. Eremiáš, 32., 49. a 50. M. Vávra, 5. a 21. J. Bauer, 13. a 32. Ondrušek, 18. a 57. Majer - 21. L. Kučera, 29. Savický, 33. Velc, 34. P. Pakosta.