LeBron James oslavil 1300. zápas v základní části NBA výhrou. Ke skalpu Golden State pomohl 19 body

LeBron James odehrál 1300. zápas v základní části NBA a jubileum oslavil přesvědčivým vítězstvím Los Angeles Lakers 117:91 nad Golden State. Stále bez zraněného Anthonyho Davise domácí rozhodli už během první půle, úvodní čtvrtinu vyhráli o dvacet bodů a v poločase vedli 73:44. K triumfu si Lakers pomohli 60 doskoky proti 35 soupeřovým. James za 24 a půl minuty hry dal 19 bodů a byl nejlepším střelcem zápasu.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Když ztratíte hráče, jakým je Anthony Davis, celému týmu chvíli trvá, než se sladí jak v útoku, tak obraně. V posledních dvou zápasech jsme nicméně odvedli dobrý výkon,“ řekl James po druhém vítězství za sebou. Předchozí čtyři zápasy Lakers bez Davise prohráli.

Embiid a jeho 42 bodů na Cleveland překvapivě nestačilo, v NBA zaváhal i Brooklyn

Číst článek

V šlágru nedělního programu Milwaukee porazilo Los Angeles Clippers 105:100 a Janis Adetokunbo k tomu přispěl 36 body a 14 doskoky. Bucks otočili skóre závěrečnou devítibodovou šňůrou, na níž se hvězdný Řek podílel sedmi body. Bucks vyhráli popáté za sebou, nejlepším střelcem Clippers byl s 25 body Kawhi Leonard.

Ani 46 bodů nejlepšího ligového střelce Bradleyho Beala nestačilo Washingtonu proti Bostonu. Celtics vyhráli těsně 111:110 a rozhodl o tom 4,7 sekundy před koncem z těžkého nájezdu Jayson Tatum, autor 31 bodů. Domácí přežili úplný závěr, v němž se i přes zdvojení dostal Beal k nadějnému pokusu s klaksonem.

Devin Booker pomohl Phoenixu k výhře 118:99 na hřišti Minnesoty 43 body, z toho 41 dal za úvodní tři čtvrtiny. Jen o bod méně nastřílel P.J. Washington při těsné výhře Charlotte v Sacramentu 127:126. V domácím dresu dal 30 bodů Buddy Hield, který osmi trojkami dosáhl na hranici 1000 tříbodových košů v kariéře. Stačilo mu na to jen 350 utkání, což je nový ligový rekord. Ten starý držel Stephen Curry (369).

Šestý triumf v řadě si i bez odpočívajícího Jimmyho Butlera, kterého trápí bolavé koleno, připsalo Miami, jež porazilo 109:99 Atlantu. Hostům nepomohlo ani 34 bodů Johna Collinse.

NBA:
Boston - Washington 111:110, Detroit - New York 90:109, Houston - Memphis 84:133, LA Lakers - Golden State 117:91, Miami - Atlanta 109:99, Milwaukee - LA Clippers 105:100, Minnesota - Phoenix 99:118, Sacramento - Charlotte 126:127.