Odermatt odložil Kriechmayrovu korunovaci králem super-G

Saalbach

Švýcarský lyžař Marco Odermatt vyhrál superobří slalom na Světovém poháru v Saalbachu a odložil korunovaci Vincenta Kriechmayra králem disciplíny. Rakouský vítěz sobotního sjezdu tentokrát skončil třetí za francouzským překvapením závodu Matthieuem Bailetem a před závěrečným superobřím slalomem sezony ve finále v Lenzerheide vede pořadí se stále dosažitelným náskokem 83 bodů. Jan Zabystřan v rakouském středisku obsadil 35. místo, závod dokončilo 38 z 54 lyžařů.

Švýcar Marco Odermatt vyhrál superobří slalom v Saalbachu

Odermatt zvítězil s komfortním náskokem 62 setin před Bailetem, jenž byl dosud v SP nejlépe šestý. Dvojnásobný mistr světa Kriechmayr aspiroval na třetí triumf v super-G za sebou a čtvrtý včetně šampionátu v Cortině, tentokrát ale zaostal za vítězem o 81 setin.

"Marco nám dnes zaslouženě vytyčil hranice. Moje jízda nebyla dneska perfektní, ti dva byli prostě lepší," konstatoval Kriechmayr. "Rád bych měl globus jistý už dnes, ale se třetím místem jsem spokojený a z těch dvou dnů tady nadšený," dodal.

"Šance na malý glóbus jsou samozřejmě velmi malé, ale kdyby mi někdo na začátku sezony řekl, že budu i o tenhle bojovat, hned bych to bral. Zažívám neuvěřitelnou sezonu," řekl třiadvacetiletý Odermatt po osmém pódiovém umístění a druhém vítězství v sezoně.

Aktuálně je také druhý o pouhých 25 bodů v hodnocení obřího slalomu za Alexisem Pinturaultem a je hlavním pronásledovatelem francouzského lídra i v celkovém pořadí. Specialista na technické disciplíny Pinturault v Saalbachu obsadil 15. místo a v boji o premiérový velký glóbus v kariéře se po dvou druhých a třech třetích místech jeho náskok snížil na 81 bodů.