Kubalík vystřelil Chicagu prodloužení proti Tampě, bodovali i další čtyři Češi

Gól útočníka Dominika Kubalíka pomohl hokejistům Chicaga v NHL k výhře 4:3 po samostatných nájezdech nad Tampou Bay. V poraženém týmu si připsal dvě asistence Ondřej Palát. V utkání Bostonu s Washingtonem bodovali tři čeští hráči: asistencí k pátečnímu vítězství Bruins 5:1 přispěli Davidové Krejčí s Pastrňákem, jedinou trefu Capitals obstaral Jakub Vrána. Vítek Vaněček vydržel v brance Washingtonu do čtvrtého inkasovaného gólu.

Chicago Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tampa zvládla vstup do utkání s Chicagem na výbornou a v 11. minutě vedla po gólech Anthonyho Cirelliho a Alexandera Killorna 2:0. Na obou brankách se nahrávkami podílel Palát. Blackhawks dokázali zásluhou dvou gólů Alexe DeBrincata srovnat, ale Tampa šla do vedení znovu, na začátku třetí části se prosadil obránce Ryan McDonagh.

Dva góly Zadiny do sítě Caroliny nestačily, na obratu soupeře se trefou podílel Nečas

Číst článek

Prodloužení Chicagu zajistil Kubalík, který v čase 46:00 doklepl do branky střelu Duncana Keitha. Bod navíc pak Blackhawks přisoudil v samostatných nájezdech jediný úspěšný exekutor Philipp Kurashev.

Boston rozhodl o vítězství nad Washingtonem v prvních dvou třetinách, po kterých vedl 4:0. Třetí branku vstřelili Bruins po parádní souhře první formace, rychlý přechod do útoku zakončil po Pastrňákově asistenci Patrice Bergeron.

Na začátku třetí části našel Krejčí bekhendovou přihrávkou Nicka Ritchieho a ten zvýšil už na 5:0. Jediný gól Capitals vstřelil z pravého kruhu pro vhazování Vrána.

San Jose proti Vegas smazalo tříbrankovou ztrátu a vybojovalo prodloužení. V něm však byli úspěšnější Golden Knights a díky druhé brance Maxe Paciorettyho v utkání se radovali z vítězství 5:4. Vegas vyhrálo popáté v řadě a drží se na prvním místě Západní divize.

Druhou příčku na Západě uhájilo mužstvo St. Louis, které přehrálo Los Angeles 3:2 v prodloužení. Dva body Blues zařídili David Perron a Mike Hoffman. Perron vstřelil obě branky v základní hrací době a Hoffman po minutě a půl rozhodl nastavení. Kings prohráli popáté v řadě a na čtvrtou Minnesotu ztrácejí čtyři body.

Colorado porazilo Anaheim 3:2 v prodloužení a udrželo si třetí příčku v divizi. Čtvrtá zůstává Minnesota, která zvítězila na ledě Arizony 5:1.

NHL:
Boston - Washington 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Branky: 15. a 35. Marchand, 27. Frederic, 30. Bergeron (Pastrňák), 42. N. Ritchie (Krejčí) - 54. J. Vrána. Střely na branku: 25:32. Vítek Vaněček odchytal za Washington 35:43 minut, inkasoval čtyři góly z 18 střel a úspěšnost zásahů měl 77,8 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Bergeron, 3. Halák (všichni Boston).

Chicago - Tampa Bay 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 13. a 28. DeBrincat, 46. D. Kubalík, rozhodující sam. nájezd Kurashev - 3. Cirelli (Palát), 11. Killorn (Palát), 44. McDonagh. Střely na branku: 27:40. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat (Chicago), 2. Killorn (Tampa Bay), 3. M. Subban (Chicago).

Colorado - Anaheim 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Branky: 35. a 63. Ničuškin, 38. Saad - 20. Henrique, 23. Silfverberg. Střely na branku: 34:28. Bez diváků.

Los Angeles - St. Louis 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 37. J. Carter, 41. D. Brown - 3. a 60. Perron, 62. Hoffman. Střely na branku: 30:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Perron (St. Louis), 2. D. Brown (Los Angeles), 3. R. O'Reilly (St. Louis).

Arizona - Minnesota 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Branky: 45. Keller - 5. Zuccarello, 14. Hunt, 15. Bjugstad, 26. Greenway, 59. Fiala. Střely na branku: 25:27. Diváci: 2541 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Kaprizov, 2. Zuccarello (oba Minnesota), 3. Keller (Arizona).

San Jose - Vegas 4:5 v prodl. (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)
Branky: 27. Burns, 33. Nieto, 47. Couture, 59. Labanc - 23. a 62. Pacioretty, 6. R. Smith, 8. Stephenson, 41. Tuch. Střely na branku: 29:27. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty (Vegas), 2. Couture, 3. E. Karlsson (oba San Jose).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít