Branky, body, vteřiny

Basilašvili v Dauhá vyhrál čtvrtý titul v kariéře

Gruzínský tenista Nikoloz Basilašvili porazil ve finále turnaje v Dauhá Španěla Roberta Bautistu 7:6 a 6:2 a získal svůj čtvrtý vavřín pro vítěze. Pro Basilašviliho to byl první titul od vítězství v roce 2019 na turnaji v Hamburku.

Nikoloz Basilašvili
zdroj: ČTK/AP autor: Peter Dejong

Basilašvili, který ve čtvrtfinále v třísetovém duelu vyřadil dvacetinásobného grandslamového vítěze Rogera Federera ze Švýcarska, získal ve finále první set za 54 minut poté, co uspěl 7:5 v tie-breaku. Ve druhé sadě získal rozhodující brejk na 4:2 a pak při dalším soupeřově servisu rozhodl.

Devětadvacetiletý Basilašvili vyhrál čtvrté finále za sebou a po dvou triumfech z Hamburku a jednom z Pekingu získal na okruhu ATP čtvrtý titul. Bautista naopak nenavázal na rok 2019, kdy ve finále v Dauhá porazil Tomáše Berdycha. Dvaatřicetiletý Španěl od té doby postoupil do dvou finále a obě prohrál.