SESTŘIH: Bohemians - Karviná 2:0. Posun klokanů. Rozhodli Schumacher a Bartek

0
Video se připravuje ...
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté Bohemians Praha ve 23. kole FORTUNA:LIGY porazili Karvinou a dostali se před své soupeře na 12. místo v tabulce. Góly Bohemians obstaral v úvodu Till Schumacher a na konci David Bartek, který ve svém 260. startu v zelenobílém vyrovnal legendráního Františka Jakubce.

Bohemians odstartovali skvěle a zkraje třetí minuty šli do vedení. Dostálův centr propadl až před branku na hranici malého vápna a Schumacher přesně zakončil na vzdálenější tyč. Německý záložník, který po sezoně vršovický klub opustí, se v české lize trefil podruhé a stylově oslavil 50. start v nejvyšší soutěži.

Góly

Domácí: 3. Schumacher, 88. Bartek

Hosté:

Sestavy

Domácí: P. Le Giang – M. Dostál (C), Köstl, Bederka, Vondra – Hronek, Ljovin, Květ (89. Jindřišek), Schumacher (83. Keita) – Puškáč (68. Bartek), Necid (83. Vaníček).

Hosté: Bolek – Jursa, Santos, Šindelář, Mazáň (59. Čmelík) – Mangabeira (59. Siňavskij), Smrž – Tavares (59. Haša), Herc, Bartošák – Papadopulos (C).

Ďolíček, Praha-Vršovice

Následně napřáhl z dálky Květ, zamířil však pouze do Bolkovy náruče. Na další příležitost se čekalo do 26. minuty, osamocený Necid ale před brankou po Puškáčově nahrávce ideálně nezakončil. Poté Necid karvinského gólmana nepřekonal ani přízemní střelou.

Rovněž v úvodu druhého poločasu "Klokani" málem udeřili. Dostál poslal míč za hostující obranu, Puškáč si ho zpracoval ve vzduchu, nastřelil tyč a Schumacher dorážku neusměrnil do branky. Vzápětí nikým nehlídaný Květ hledal před brankou německého spoluhráče, ale do jeho přihrávky se včas vložil obránce Jursa.

O chvilku později po Schumacherově centru Necid překonal Bolka, jenže před brankovou čarou odhlavičkoval balon Bartošák a odvrátil tak jistý gól. Bohemians pokračovali v zahazování šancí, Květovu ránu z hranice šestnáctky vytáhl Bolek na roh.

V 65. minutě Necid ve vápně předložil míč Puškáčovi, který skóroval. Sudí Proske se však po konzultaci s videorozhodčím Adamem šel podívat na opakovaný záznam a gól neuznal, jelikož Necid stál v době Puškáčovy střely v ofsajdu a bránil Bolkovi ve výhledu.

Poté zamířili těsně vedle Schumacher z přímého kopu a Dostál z hranice šestnáctky. Dvě minuty před vypršením základní hrací doby uklidnil Pražany Bartek, jemuž předložil míč Hronek. Brankář Bohemians Le Giang si za celý zápas proti bývalému týmu nepřipsal jediný zákrok.

Bohemians, kteří v úterý vypadli v osmifinále domácího poháru po prohře 0:2 s Olomoucí, v pátém ligovém duelu za sebou v Ďolíčku nepoznali přemožitele a v této sezoně tam získali 22 z celkových 28 bodů. Doma v nejvyšší soutěži nepodlehli Karviné ani popáté. Slezané v lize s "Klokany" utrpěli porážku po třech zápasech a venku v nejvyšší soutěži nevyhráli v pátém utkání po sobě.

Bohemians - Karviná: Necidovu hlavičku zastavil na brankové čáře Bartošák

Bohemians - Karviná: Puškáč napálil tyč!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905