14. března 2021 • 22:00

Poruba smetla Prostějov a slaví postup. Vsetín a Třebíč blízko čtvrtfinále

Autor: ČTK, kal
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Hokejisté Poruby postoupili v nejkratší možné době z předkola play off první ligy do čtvrtfinále. Ostravané vyhráli v Prostějově 5:1 a ovládli sérii 3:0 na zápasy. Jejich soupeře určí až další vývoj. Krok k postupu udělaly i další lépe postavené celky po základní části a vedou shodně 2:1 na utkání. Vsetín vyhrál v Ústí nad Labem 5:2, Litoměřice v Sokolově 7:5 a Třebíč na ledě pražské Slavie 1:0.

Prostějovští Jestřábi sice v obou duelech v Ostravě Porubu trápili, ale nedokázali zastavit svou sérii porážek na závěr sezony, která se nakonec natáhla až na deset utkání. Poruba po gólech Michala Hoťka a Adama Rašky vedla v 15. minutě už 2:0.

V čase 27:59 snížil David Bartoš, ale v závěrečném dějství pečetil postup šestého celku základní části hattrickem Lukáš Endál. Porubu v případě postupu Vsetína čeká Přerov, kdyby Valaši sérii s Ústím nad Labem ztratili, narazila by na Vrchlabí.

Po základní části pátý Vsetín se v sérii proti dvanáctému Ústí nad Labem vrátil do vedení. Na severu Čech v 8. minutě získal Valachům vedení Jan Bartko, v polovině utkání zvýšil další bek Lubomír Štach a ve 44. minutě opět Bartko upravil už na 3:0.

Slovan se ale nevzdal, za 105 sekund snížil Michal Trávníček a ve 48. minutě přiblížil domácí na rozdíl jediného gólu Daniel Vrdlovec. V čase 56:48 pojistil náskok hostů jednačtyřicetiletý Radim Kucharczyk a výsledek pečetil při power play do prázdné branky Adam Hořanský.

Litoměřice dokázaly otočit průběh série se Sokolovem, přestože dnes po dvou třetinách prohrávaly 3:5. Přitom vstup do utkání jim vyšel. V 5. minutě je dostal do vedení v přesilové hře Martin Procházka a za 72 sekund zvýšil obránce Patrik Marcel.

Domácí ale ještě v úvodním dějství srovnali krok, když využil početní výhodu David Tůma a potom se prosadil Jaromír Kverka. Po 15 sekundách druhé části otočil stav Adam Rulík a ve 23. minutě zužitkoval další přesilovku Tůma.

Na snížení Lukáše Válka odpověděl další využitou přesilovkou Tomáš Vracovský. V poslední dvacetiminutovce v početních výhodách smazali ztrátu Patrik Miškář a Matěj Beran, který v čase 57:45 vstřelil i vítězný gól. Pojistku přidal při power play do prázdné branky Válek.

Třebíč si vzala v sérii se Slavií zpět vedení,a rozhodla o tom v Edenu branka obránce Petra Vodičky předně po 17 minutách hry. Brankář Pavel Jekel pochytal všech 35 střel Pražanů a připsal si čtvrté čisté konto v sezoně.

Výsledky 3. zápasů předkola play off první hokejové ligy

Ústí nad Labem - Vsetín 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Branky: 46. Trávníček, 48. Vrdlovec - 8. a 44. Bartko, 30. Štach, 57. Kucharczyk, 59. Hořanský. Rozhodčí: Petružálek, Bejček - Štofa, Hnát. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Bez diváků. Stav série: 1:2.

Slavia Praha - Třebíč 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 17. Vodička. Rozhodčí: Hucl, Šindel - Beneš, Sedláček. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Bez diváků. Stav série: 1:2.

Prostějov - Poruba 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
Branky: 28. D. Bartoš - 46., 50. a 59. Endál, 6. Hotěk, 15. Raška. Rozhodčí: M. Dědek, Cabák - Hranoš, Otáhal. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Bez diváků. Konečný stav série: 0:3.

Sokolov - Litoměřice 5:7 (2:2, 3:1, 0:4)
Branky: 13. a 23. D. Tůma, 19. Kverka, 21. A. Rulík, 40. Vracovský - 37. a 60. Válek, 51. a 58. M. Beran, 5. Martin Procházka, 6. Marcel, 43. Miškář. Rozhodčí: Jechoutek, Barek - Bohuněk, Kotlík. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:3. Bez diváků. Stav série: 1:2.