Volný čas tráví v nemocnici. Student chebského gymnázia už 9 měsíců pomáhá zdravotníkům

15. březen 2021

V rubrice Náš příběh vám představujeme jednoho z dobrovolníků v chebské nemocnici, který se rozhodl péči o pacienty věnovat téměř veškerý svůj volný čas, a to i přesto, že je stále studentem třetího ročníku střední školy.

Vítek Dytrych je na první pohled obyčejným osmnáctiletým klukem z Chebu. Oproti svým vrstevníkům ale tráví poslední měsíce převážně v místní nemocnici. Právě tam pomáhá už devět měsíců po vzoru své matky v péči o pacienty s koronavirem.

Dobrovolnická práce a nemocniční prostředí studenta chebského gymnázia zaujaly natolik, že by teď i on chtěl ve zdravotnictví najít uplatnění nastálo. „Začal jsem tam pracovat v létě, měl jsem to jako letní brigádu. Myslel jsem si, že to na konci léta skončí. Potom jsem tam dále pomáhal,“ popisuje.

„V nemocnici děláme zejména sanitářskou práci, pečovatelskou práci, provádíme ranní hygienu, odnášíme vzorky. Ve volném čase zkrátka pomáhám v nemocnici, mám k tomu kurz zdravotníka zotavovacích akcí od Českého červeného kříže,“ vysvětlil Vítek Dytrych.

Práce ve zdravotnictví ho neodradila. Naopak by v oboru chtěl zůstat i po dokončení studia. Jak celou situaci ohledně koronaviru vnímá, uslyšíte v reportáži:

autoři: Dominik Hron , nkr | zdroj: Český rozhlas Karlovy Vary
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.