Zde může být vaše reklama.

Před reprepauzou 24. kolo: Sigma cestuje do Karviné

24. kolo: Sigma cestuje do Karviné

19. 03. 2021 - 09:45

Po mikropauze budou hrát fotbalisté SK Sigma Olomouc opět mistrovský zápas FORTUNA:LIGY. Minulý víkend měli volný, to měli nastoupit na Andrově stadionu proti 1. FC Slovácko. Jenže tým z Uherského Hradiště má nařízenou karanténu, takže duel byl odložen. Teď už půjdou Hanáci zase do akce, v sobotu hrají od 16.00 v Karviné. Po čtyřiadvacátém kole čeká nejvyšší soutěž reprezentační přestávka.

Po těsné porážce v Plzni před dvěma týdny hrála Sigma zápas MOL Cupu v Praze na Bohemians. A po výhře 2:0 postoupila do čtvrtfinále. „Do konce sezóny zbývá dvanáct ligových kol, ve hře je spousta bodů. Teď nás čeká Karviná, pak je ligová přestávka. Dívejme se na to tak, že se pohybujeme kolem 8. nebo 9. místa a o vyšší příčky se chceme poprat,“ řekl trenér Radoslav Látal po pohárovém utkání.

Sigma nemá před zápasem kompletní kádr. Ze zdravotních důvodů nebudou moci do utkání zasáhnout Jáchym Šíp, Dominik Radič, Milan Kerbr a Lukáš Greššák. A stopku za čtyři žluté karty má stoper Florent Poulolo.

Karviná před zápasem změnila trenéra. Šestnáct měsíců vedl tým z pozice hlavního kouče Juraj Jarábek. V úterý 16. března byl však vedením klubu odvolán. „Jarní část nám hrubě nevychází, navíc zápas od zápasu je čím dál horší i herní projev. Vyhodnotili jsme si to tak, že tým nutně potřebuje nový impulz,“ řekl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk pro klubový web. Vedením aktuálně třináctého celku F:L byl dočasně pověřen stávající realizační tým.

Utkání MFK Karviná versus SK Sigma Olomouc se hraje v sobotu 20. března od 16.00 (rozhodčí Miroslav Zelinka – David Hock, Jiří Kříž).

Pravděpodobné sestavy
Karviná: Bolek – Jursa, Santos, Šindelář, Mazáň  – Mangabeira, Smrž – Tavares, Herc, Bartošák – Papadopulos. Trenér Petr Mašlej.
SK Sigma Olomouc: Mandous – Sladký, Hubník, Beneš, Vepřek – Zahradníček, Daněk, Zmrzlý, Breite, Hála – Nešpor. Trenér Radoslav Látal.