Omsk - Magnitogorsk PP 2:1Stav série 1:1Hrubec nastoupil poprvé v play off KHL a vychytal Omsku výhru

Moskva

Šimon Hrubec si odbyl v brance Omsku vítěznou premiéru v letošním play off Kontinentální hokejové ligy. Český gólman pomohl Avangardu 38 zásahy k vítězství 2:1 v prodloužení v druhém čtvrtfinále s Magnitogorskem a ke srovnání stavu série na 1:1.

Šimon Hrubec na archivním snímku během tréninku hokejové reprezentace.

Devětadvacetiletý Hrubec absolvoval teprve druhý zápas za poslední dva měsíce. Sérii pravidelných startů ukončil 17. ledna, poté byl mezi tyčemi 18. února a následně až dnes. Hrdinou utkání byl spolu s Hrubcem útočník Sergej Tolčinskij, jenž duel ukončil v 15. minutě prodloužení.

Vyrovnaný stav po dvou zápasech je také v sérii Petrohrad - Dynamo Moskva. Hosté s českým kanonýrem Dmitrijem Jaškinem nenavázali na úvodní vítězství a prohráli 0:1. Jediný gól vstřelil dvě a čtvrt minuty před koncem třetí třetiny v přesilovce za Jaškinovo podražení Kirill Marčenko.