Hokejisté Kladna v boji o postup do extraligy podruhé porazili pražskou Slavii

21. březen 2021

Hokejisté Kladna i uspěli i ve druhém duelu čtvrtfinále play off první ligy. Rytíři doma zdolali pražskou Slavii 2:1 v prodloužení díky brance Antonína Melky v čase 64:52.

Kladno se v dramatické bitvě obešlo bez bodového příspěvku Jaromíra Jágra, který k páteční výhře 3:1 pomohl gólem a asistencí. Slavia byla v úvodu duelu pod tlakem, ale z její první šance v polovině úvodní části udeřil střelou z pozice mezi kruhy Petr Kafka.

Slávistický gólman Martin Michajlov odolával až do 45. minuty, kdy jej překonal po přihrávce Tomáše Plekance obránce Martin Kehar. Tři minuty před koncem se Michajlov zranil a nahradil jej Roman Málek. Ten sice v prodloužení kryl při přesilovce Pražanů šanci Plekance, ale v 65. minutě se před něj z rohu natlačil Melka a rozhodl.

autor: Von | zdroj: ČTK