Carolina - Tampa Bay 4:3Nečas zazářil čtyřmi body! Česká ekipa v Bostonu zařídila výhru

New York
Aktualizováno

Čeští hokejisté o sobě v NHL dali vědět! Nejvíce se činil Martin Nečas z Caroliny, jenž dal při vítězství 4:3 nad silnou Tampou dva góly, na další dva nahrál a byl hvězdou večera v nejslavnější hokejové soutěži světa. David Pastrňák, Jakub Zbořil a David Krejčí se podíleli shodně asistencí na vítězství Bruins nad Buffalem 3:2. Brankář Daniel Vladař k úspěchu proti nejhoršímu týmu NHL pomohl 24 zákroky a i při svém druhém startu v soutěži od začátku si připsal vítězství. Stejně si vedl i David Rittich z Calgary, který pochytal 21 střel a zvítězil s Flames nad Winnipegem. Filip Hronek a Filip Zadina přispěli přihrávkami k výhře Detroitu nad Columbusem 3:1, Tomáš Nosek asistencí k vítězství Vegas v Coloradu 3:2. Kanadský bod ještě uzmuli Jan Rutta a Radek Faksa, oba tím ale prohru svého celku nedovrátili.

Český hokejista Caroliny Martin Nečas se raduje ze své branky v duelu NHL proti Tampě.

Úžasný večer má za sebou mladý český forvard Martin Nečas. Dvanáctka draftu z roku 2017 se podílela na všem důležitém z pohledu domácího celku. Nečas se blýskl dvěma přesilovkovými góly a na další dvě branky svého celku nahrával.

"Chybí nám dva skvělí hráči (Trocheck,Teravainen), ale stále máme spoustu dalších výborných hokejistů, kteří dneska hráli skvěle. Já se s nimi jenom snažím držet krok a dnes jsem se cítil opravdu dobře," pochvaloval si výkon svůj, i celého mužstva dvaadvacetiletý rodák z Nového Města na Moravě.

Lídr Centrální divize z Tampy přitom vedl po úvodní části hry 2:0, když se trefili Blake Colemen, kterému nahrával Jan Rutta a Patrick Maroon. Hurricanes se chytili až na začátku druhé třetiny, kdy je nastartovali rychlé branky Cedrica Paquettea a finské hvězdy Sebastiana Aha. V obou měl prsty právě Nečas, který si ale na to nejlepší počkal až do závěrů druhého, respektive třetího dějství.

V PNC Areně, kam bylo vpuštěno více než čtyři tisíce diváků, nejprve dobře zareagoval na kotouč, který vyrazila ruská jednička mezi tyčemi Tampy. Podruhé překonal český útočník Vasilevského v čase 56:07, kdy se trefil ještě efektněji. A znovu to bylo v početní převaze, když dobře načasoval svou ránu zápěstím a skóroval nechytatelně - nad vyrážečku brankářské jedničky hostujícího celku.

O první hvězdě utkání nebylo pochyb, Nečasovi a spol. se navíc daří i v týmovém hodnocení. Po nočním zápase se objevili už pouhý bod za lídrem, právě hokejisty Tampy, v tabulce Centrální divize.

Kanonýr Bruins David Pastrňák byl krátce po polovině utkání u vyrovnávací trefy Matta Grzelcyka na 1:1, obránce Zbořil ve 46. minutě přispěl ke gólu Nicka Ritchieho na 2:2 a centr Krejčí v čase 56:10 asistoval u vítězného branky Craiga Smithe.

Český útočník Bostonu David Pastrňák zkouší dostat puk za záda brankáře Buffala Linuse Ullmarka.

Boston nastoupil bez svého nejproduktivnějšího hráče Brada Marchanda, který chyběl kvůli koronavirovému protokolu. V prvním útoku po boku Pastrňáka a Patrice Bergerona jej nahradil Trent Frederic. Bruins sice dvakrát prohrávali, ale nakonec po obratu slavili. Naopak Sabres prohráli 17. duel za sebou, což je rekordní šňůra neúspěchů celé NHL od zavedení samostatných nájezdů v sezoně 2005/06.

Vstup do zápasu nevyšel Vladařovi, jenž měl vinu na první inkasované brance po 121 sekundách. Chybně rozehrál za brankou, puku se zmocnil Sam Reinhart a překonal vracejícího se Vladaře. Boston opověděl krátce po polovině utkání, kdy převzal od Pastrňáka kotouč Grzelcyk, vybruslil od pravého mantinelu na modrou čáru a povedenou střelou vyrovnal.

Český brankář Bostonu Daniel Vladař zasahuje proti Dylanu Cozensovi z Buffala.

V 35. minutě se po střele Henriho Jokiharjua dostal k vyraženému puku Kyle Okposo a zakončením bekhendem do odkryté branky vrátil Buffalu vedení. Ztrátu smazali Bruins poté, co Charlie McAvoy obkroužil celé útočné pásmo a po jeho nahození se prosadil Ritchie.

Ve 48. minutě mohl rozhodnout Pastrňák, ale s bekhendovým blafákem ztroskotal na Linusi Ullmarkovi. Vítězný gól si nakonec připsal Smith, jehož našel před brankou bojující Krejčí.

Philadelphia s útočníkem Jakubem Voráčkem vyhrála nad New York Rangers 2:1. V dresu poražených vyšli stejně jako Voráček bodově naprázdno obránce Libor Hájek a útočník Filip Chytil. Čestný úspěch hostů zaznamenal Mika Zibanejad, jemuž se proti Flyers nebývale daří.

Dallas podlehl Floridě 3:4 po prodloužení a na týmy, které si zajistí postup do play off, už koukají svěřenci trenéra Ricka Bownesse z hodně slušné dálky. Bodově se alespoň připomněl Radek Faksa, jenž asistoval u branky Johna Klingberga.

David Rittich se nemůže prosadit na pozici brankářské jedničky Calgary, v nabitém programu ale dostal příležitost a vedl si velmi dobře. Narozdíl od švédského konkurenta Markströma dokázal zdolat Winnipeg a při vítězství 4:2 lapil 21 střel soupeře.

Detroit zabral po třech porážkách a prakticky rozhodla 9. minuta, v které Red Wings získali vedení 2:0. Nejdříve Adam Erne tečoval úspěšně Hronkův pokus od modré čáry a za 29 sekund Robby Fabbri zužitkoval nabídku Dylana Larkina. Druhou přihrávku si připsal Zadina. Za Columbus sice snížil v polovině utkání Nick Foligno, ale ve 44. minutě uklidnil domácí Anthony Mantha.

Vegas v Denveru dvakrát prohrávalo, ale nakonec oplatilo Coloradu čtvrteční porážku 1:5. Nosek ve 24. minutě nabil za pravý kruh Sheau Theodoreovi, jehož střelu tečoval William Carrier a vyrovnal na 2:2. V čase 61:56 rozhodl Max Pacioretty, který doklepl puk po vlastní tečované střele odražené od pravé tyče.

Výsledky NHL:
Boston - Buffalo 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)
Branky: 32. Grzelcyk (Pastrňák), 46. N. Ritchie (J. Zbořil), 57. Craig Smith (Krejčí) - 3. S. Reinhart, 35. Okposo. Střely na branku: 36:27. Daniel Vladař odchytal za Boston celé utkání, inkasoval dva góly z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,6 procenta. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Craig Smith, 2. McAvoy, 3. N. Ritchie (všichni Boston).
Philadelphia - NY Rangers 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 33. Patrick, 56. Morin - 11. Zibanejad. Střely na branku: 37:25. Diváci: 3069 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Morin, 2. Patrick (oba Philadelphia), 3. Šesťorkin (NY Rangers).
Detroit - Columbus 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: 9. Erne (Hronek), 9. Fabbri (Zadina), 45. Mantha - 32. N. Foligno. Střely na branku: 34:22. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. D. Larkin, 2. Pickard, 3. Fabbri (všichni Detroit).
Colorado - Vegas 2:3 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 2. Donskoi, 18. D. Toews - 17. Martinez, 24. W. Carrier (Nosek), 62. Pacioretty. Střely na branku: 24:34. Bez diváků.
Carolina - Tampa Bay 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
Branky: 36. a 57. Nečas, 23. Paquette (Nečas), 24. Aho (Nečas) - 4. Coleman (Rutta), 6. Maroon, 41. Joseph. Střely na branku: 40:22. Diváci: 4433 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Aho, 3. Paquette (všichni Carolina).
Toronto - Edmonton 4:3 v prodl. (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0)
Branky: 25. Engvall, 53. Tavares, 57. W. Nylander, 61. Matthews - 27. Nurse, 35. Draisaitl, 39. Barrie. Střely na branku: 31:20. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander (Toronto), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. Matthews (Toronto).
Pittsburgh - NY Islanders 6:3 (2:0, 3:1, 1:2)
Branky: 27., 29. a 60. Rust, 6. F. Gaudreau, 11. Rodrigues, 25. Crosby - 31. Barzal, 46. Beauvillier, 58. Eberle. Střely na branku: 21:32. Diváci: 2800. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Crosby, 3. Guentzel (všichni Pittsburgh).
Chicago - Nashville 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 38. P. Suter - 6. Johansen, 33. Grimaldi, 41. Mikael Granlund. Střely na branku: 30:34. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Kunin, 2. Saros, 3. Johansen (všichni Nashville).
Dallas - Florida 3:4 v prodl. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 9. Gurjanov, 10. J. Klingberg (Faksa), 43. L'Esperance - 1., 17. a 38. Verhaeghe, 65. Ekblad. Střely na branku: 34:28. Diváci: 4209. Hvězdy zápasu: 1. Verhaeghe, 2. Acciari (oba Florida), 3. Hanley (Dallas).
Calgary - Winnipeg 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Branky: 18. Leivo, 20. Giordano, 41. Mangiapane, 48. S. Bennett - 21. Appleton, 27. Stanley. Střely na branku: 33:24. David Rittich odchytal za Calgary celé utkání, inkasoval dva góly z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Mangiapane, 2. Leivo, 3. M. Tkachuk (všichni Calgary).
Arizona - San Jose 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 35., 55. a 58. Kessel, 26. Keller. Střely na branku: 27:34. Diváci: 3217 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Hill, 3. Keller (všichni Arizona).