Vydra dal druhý gól v sezoně. Zvýšil na 2:0, přesto Burnley nakonec prohrálo

Sport ČTK Sport, ČTK
4. 4. 2021 15:09
Český fotbalista Matěj Vydra vstřelil v 30. kole anglické ligy druhý gól v sezoně, Burnley ale neudrželo dvoubrankové vedení a prohrálo 2:3 na hřišti Southamptonu.
Matěj Vydra slaví gól, kterým zvýšil vedení Burnley nad Southamptonem na 2:0
Matěj Vydra slaví gól, kterým zvýšil vedení Burnley nad Southamptonem na 2:0 | Foto: Reuters

Reprezentační útočník nastoupil pošesté v řadě v základní sestavě, odehrál 78 minut a po dvou utkáních bez gólu navázal na svou úvodní trefu z utkání proti Leicesteru.

Vydra si ve 28. minutě zaběhl na prodloužený míč z hlavy střelce první branky Chrise Wooda a z hranice šestnáctky z prvního dotyku prostřelil gólmana Frasera Forstera. Osmadvacetiletý útočník dal v dresu Burnley svou pátou ligovou branku.

"Saints" ale ještě do poločasu vyrovnali a v 66. minutě dokonal obrat Nathan Redmond, který stejně jako spoluhráč Danny Ings zaznamenal gól a asistenci.

Tottenham remizoval 2:2 v Newcastlu, oba jeho góly dal nejlepší střelec soutěže Harry Kane. Tým Spurs v St. James' Parku prohrával od 28. minuty po gólu Joelintona, který využil velké chyby v rozehrávce "Kohoutů".

Kane ale dvěma trefami během šesti minut utkání otočil a s 19 ligovými góly se posunul do čela tabulky střelců před Muhammada Salaha z Liverpoolu. Poslední slovo měly ale přece jen "Straky", v 88. minutě vyrovnal na 2:2 střídající Joe Willock.

Tottenham nevyhrál už šesté utkání v této sezoně, ve kterém o poločase vedl, což je nejhorší bilance v lize. Svěřenci trenéra Josého Mourinha tak nevyužili sobotního zaváhání Chelsea a na pátém místě zaostávají o dva body za svým městským rivalem.

Manchester United otočil domácí utkání s Brightonem, výhru 2:1 zařídil druhému celku tabulky v 83. minutě útočník Mason Greenwood.

"Rudí ďáblové" prohrávali po gólu Dannyho Welbecka, který se proti svému někdejšímu týmu trefil už potřetí. United se v prvním poločase trápili a poprvé po dvou a půl letech doma ani nevystřelili na branku.

Po změně stran ale favorit zabral a soupeře z dolní poloviny tabulky nakonec udolal. Vyrovnání zařídil v 62. minutě Marcus Rashford a Greenwood rozhodl přesnou hlavičkou sedm minut před koncem. United ztrácí na vedoucího městského rivala City 14 bodů a mají zápas k dobru.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Southampton - Burnley 3:2 (31. Armstrong, 42. Ings, 66. Redmond - 12. Wood z pen., 28. Vydra), Newcastle - Tottenham 2:2 (28. Joelinton, 86. Willock - 30. a 34. Kane), Aston Villa - Fulham 3:1 (78. a 81. Trezeguet, 87. Watkins - 61. Mitrovič), Manchester United - Brighton 2:1 (62. Rashford, 83. Greenwood - 13. Welbeck).

Pavlenka a Gebre Selassie neuspěli ve Stuttgartu

Fotbalisté Werderu Brémy prohráli ve 27. kole německé ligy 0:1 na hřišti Stuttgartu. Za poražený celek odehráli celý zápas brankář Jiří Pavlenka i obránce Theodor Gebre Selassie.

Vyrovnaný duel rozhodla situace z 81. minuty, kdy si Ludwig Augustinsson srazil po centru před branku míč do vlastní sítě. Brémy vinou nešťastného momentu prohrály potřetí v řadě, na sestupové pásmo mají ze 13. pozice náskok sedm bodů.

Sedmé místo před Stuttgartem udržel o skóre Union Berlín, který doma remizoval 1:1 v městském derby s Herthou. V sestavě hostů chyběl kvůli disciplinárnímu trestu český záložník Vladimír Darida.

Německá fotbalová liga - 27. kolo:

Stuttgart - Brémy 1:0 (81. vlastní Augustinsson), Union Berlín - Hertha Berlín 1:1 (10. Andrich - 35. Lukebakio z pen.).

Francouzská fotbalová liga - 31. kolo:

Angers - Montpellier 1:1 (72. Bahoken - 47. Mavididi), Bordeaux - Štrasburk 2:3 (36. Baysse, 45.+1 Hwang I-čo z pen. - 6. L. Koné, 21. Diallo, 30. Ajorque z pen.), Lorient - Brest 1:0 (45. Abergel), Nantes - Nice 1:2 (32. Touré - 11. z pen. a 29. Dolberg), Remeš - Rennes 2:2 (60. Dia, 81. Konan - 75. z pen. a 83. Guirassy), Nimes - St. Etienne 0:2 (23. Khazri, 66. Bouanga).

1. Lille 31 19 9 3 51:19 66
2. Paris St. Germain 31 20 3 8 67:22 63
3. Monako 31 19 5 7 64:38 62
4. Lyon 31 17 10 4 60:31 61
5. Lens 31 13 10 8 47:43 49
6. Rennes 31 12 9 10 39:35 45
7. Marseille 30 12 9 9 38:36 45
8. Montpellier 31 12 9 10 49:50 45