Vydra pálil za Burnley! Jeho tým ale prohrál. United otočili s Brightonem

Autor: ČTK, jon
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Český fotbalista Matěj Vydra vstřelil v 30. kole anglické ligy druhý gól v sezoně, Burnley ale neudrželo dvoubrankové vedení a prohrálo 2:3 na hřišti Southamptonu. Reprezentační útočník nastoupil pošesté v řadě v základní sestavě, odehrál 78 minut a po dvou utkáních bez gólu navázal na svou úvodní trefu z utkání proti Leicesteru.

Manchester United otočil domácí utkání s Brightonem, výhru 2:1 zařídil druhému celku tabulky v 83. minutě útočník Mason Greenwood. Tottenham remizoval 2:2 v Newcastlu a nevyužil šanci posunout se na čtvrté místo. Dva góly dal nejlepší střelec soutěže Harry Kane.

Vydra si v 28. minutě zaběhl na prodloužený míč z hlavy střelce první branky Chrise Wooda a z hranice šestnáctky z prvního dotyku prostřelil gólmana Forstera. Osmadvacetiletý útočník dal v dresu Burnley svou pátou ligovou branku.

"Saints" ale ještě do poločasu vyrovnali a v 66. minutě dokonal obrat Nathan Redmond, který stejně jako spoluhráč Danny Ings zaznamenal gól a asistenci. Southampton se výhrou posunul na 13. místo, Burnley je patnácté.

Manchester prohrával po gólu Dannyho Welbecka, který se proti svému někdejšímu týmu trefil už potřetí. United se v prvním poločase trápili a poprvé po dvou a půl letech doma ani nevystřelili na branku.

Po změně stran ale favorit zabral a soupeře z dolní poloviny tabulky nakonec udolal. Vyrovnání zařídil v 62. minutě Marcus Rashford a Greenwood rozhodl přesnou hlavičkou sedm minut před koncem základní hrací doby. United tak nadále ztrácí na vedoucího městského rivala City 14 bodů a mají zápas k dobru.

Tottenham v St. James' Parku prohrával od 28. minuty po gólu Joelintona, který využil velké chyby v rozehrávce "Kohoutů". Kane ale dvěma trefami během šesti minut utkání otočil a s 19 ligovými góly se posunul do čela tabulky střelců před Muhammada Salaha z Liverpoolu. Poslední slovo měly ale přece jen "Straky", v 88. minutě vyrovnal na 2:2 střídající Joe Willock.

Tottenham nevyhrál už šesté utkání v této sezoně, ve kterém o poločase vedl, což je nejhorší bilance v lize. Svěřenci trenéra Josého Mourinha tak nevyužili sobotního zaváhání Chelsea a na pátém místě zaostávají o dva body za svým městským rivalem. Newcastle je na 17. místě, tři body nad sestupovým pásmem.

Manchester United - Brighton 2:1
Branky: 62. Rashford, 83. Greenwood – 13. Welbeck.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.