Salač dojel ve Velké ceně Portugalska třináctý, v královské kubatuře zvítězil Quartararo

Český motocyklista Filip Salač obsadil ve Velké ceně Portugalska v kategorii Moto3 třinácté místo. Pro druhé vítězství za sebou si ve třetím závodě sezony v Portimau dojel Španěl Pedro Acosta.

Portimao (Portugalsko) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Salač během Velké ceny Brna

Filip Salač během Velké ceny Brna | Foto: David W Cerny | Zdroj: Reuters

V závodě nejsilnější kubatury MotoGP vyhrál rovněž podruhé za sebou Fabio Quaratararo. Francouzský jezdec porazil Itala Francesca Bagnaiu a Španěla Joana Mira a posunul se na první místo průběžného pořadí.

Salač vstoupil do sezony Moto3 třináctým místem v Kataru, dlouho bojoval i o první desítku

Číst článek

Šestinásobný šampion MotoGP Marc Márquez při návratu po devítiměsíční pauze zaviněné zlomeninou ruky obsadil sedmé místo. Hned za ním skončil jeho mladší bratr Álex, který poprvé v sezoně dokončil závod.

Devatenáctiletý Salač na vítěze ztratil 13 sekund a stejně jako v prvním závodě v Kataru získal tři body za třinácté místo. Minulou Velkou cenu Dauhá, kde několikrát vedl, po pádu nedokončil.

„Jsem hodně zklamaný. Měl jsem docela dobrý start, posunul jsem se trochu dopředu, ale pak jsem několik pozic ztratil během posledních sektorů a nedokázal jsem předjet ostatní,“ uvedl v tiskové zprávě Salač.

„Dnes to prostě nebyl můj den, chyběla mi rychlost. Motorka jela docela dobře na rovinkách, trochu mi chyběla akcelerace, ale nebudu se na nic vymlouvat. Prostě mi to nesedlo, takže doufám, že příště bude lépe,“ dodal.

Vítězný Acosta i ve třetím závodě skončil na pódiu. Ve finiši těsně porazil Itala Dennise Foggiu a navázal na dva týdny staré vítězství z Dauhá. V úvodní Velké ceně Kataru byl druhý a vede průběžné pořadí seriálu. Salač je šestnáctý.

Velká cena Portugalska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Portimau:

Moto3: 1. Acosta (Šp./KTM) 38:01,773, 2. Foggia -0,051, 3. Migno (oba It./Honda) -0,584, 4. Sasaki (Jap./KTM) -0,615, 5. Rodrigo (Arg./Honda) -0,675, 6. Antonelli (It./KTM) -0,729, ...13. Salač (ČR/Honda) -12,833.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 19 závodů): 1. Acosta 70 b., 2. Masiá (Šp./KTM) 39, 3. D. Binder (JAR/Honda) 36, 4. Antonelli 36, 5. Migno 29, 6. Rodrigo 25, ...16. Salač 6.

MotoGP: 1. Quartararo (Fr./Yamaha) 41:46,412, 2. Bagnaia (It./Ducati) -4,809, 3. Mir (Šp./Suzuki) -4,948, 4. Morbidelli (It./Yamaha) -5,127, 5. B. Binder (JAR/KTM) -6,668, 6. A. Espargaró (Šp./Aprilia) -8,885.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 19 závodů): 1. Quartararo 61, 2. Bagnaia 46, 3. Viňales (Šp./Yamaha) 41, 4. Zarco (Fr./Ducati) 40, 5. Mir 38, 6. A. Espargaró 25.

Moto2: 1. R. Fernández (Šp./Kalex) 39:47,377, 2. Canet (Šp./Boscoscuro) -1,600, 3. Gardner (Austr./Kalex) -1,968, 4. Roberts (USA/Kalex) 2,397, 5. A. Fernández (Šp./Kalex) -5,622, 6. Bezzeecchi (It.Kalex) -6,344.

Průběžné pořadí MS (po 3 z 19 závodů): 1. Gardner 56, 2. R. Fernández 52, 3. Lowes (Brit./Kalex) 50, 4. Bezzecchi 36, 5. Di Giannantonio (It./Kalex) 27, 6. Canet 23.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít