Fotbalová Sparta promarnila dvougólové vedení s Pardubicemi, po remíze 2:2 zůstává třetí

Fotbalisté Sparty ve 28. kole nejvyšší domácí soutěže ztratili nadějně rozehraný zápas na dosavadní půdě Pardubic v pražském Ďolíčku a remizovali 2:2. Letenský tým nevyhrál poslední ze čtyř utkání a zůstává na třetím místě o bod za Jabloncem.

Praha (Aktualizováno: 20:29 21. 4. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva Michal Hlavatý z Pardubic a Tomáš Wiesner ze Sparty.

Zleva Michal Hlavatý z Pardubic a Tomáš Wiesner ze Sparty. | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

V úvodu prvního poločasu se nejprve prosadil sparťan Tomáš Wiesner, na jeho konci pak z penalty Dávid Hancko. Domácí však po změně stran snížili zásluhou Jana Jeřábka a v 75. minutě Cadu z pokutového kopu zařídil dělbu bodů.

Když tým neudrží dvougólové vedení. Jak často sklapne ve fotbalové lize ‚Csaplárova past‘?

Číst článek

Do sestavy Sparty se vrátil obránce Hancko. Naopak kvůli zranění vypadli Ladislav Krejčí mladší a stoper Ondřej Čelůstka, takže nedošlo na souboj s jeho bratrem Tomášem, který nastoupil v základní jedenáctce Pardubic.

Už ve čtvrté minutě domácí brankář Letáček vyrazil Polidarovu střelu z vápna. Sparťané přetavili úvodní aktivitu ve vedoucí gól o tři minuty později. Hložek v šestnáctce přihrál za sebe na Wiesnera, jenž navázal na vítěznou trefu z nedělního ligového duelu se Slováckem. Pražané skórovali venku v lize po třech zápasech.

Pardubice mohly vzápětí odpovědět, ale Ewerton z přímého kopu nezamířil přesně. Vedení Letenských málem navýšil Hancko, ale jeho výpad z obrany skončil těsně vedle. Wiesner zase poté před brankou nedosáhl na Plavšičovu nahrávku.

V závěru poločasu hosté přidali druhou branku. Ewerton při snaze o odkop ve vlastním vápně udeřil do obličeje přibíhajícího Polidara a rozhodčí Zelinka po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídili pokutový kop, přestože se nezdálo, že by ze strany brazilského záložníka šlo o úmysl. Letáček sice vystihl směr Hanckovy střely, ale nestačil na ní.

Druhý poločas

Pardubice snížily čtyři minuty po přestávce. Kapitán Jeřábek vystihl špatnou rozehrávku gólmana Nity a pohotově ho z velké dálky přeloboval. Sedmatřicetiletý defenzivní záložník zaznamenal druhou trefu v nejvyšší soutěži. Domácí ožili a hnali se za vyrovnáním, jenže Solil po standardní situaci napálil zblízka tyč a Jeřábkovo zakončení z voleje vyškrábl Nita.

Fotbalisté Bohemians zvítězili v Příbrami vysoko 4:1, Plzeň si veze tři body z Teplic

Číst článek

Východočeši se nakonec druhé branky dočkali. V 73. minutě odpískal Zelinka penaltu pro Pardubice po údajném faulu Wiesnera na Tomáše Čelůstku, i když z opakovaných záběrů bylo patrné, že ke kontaktu vůbec nedošlo. Pokutový kop s přehledem proměnil Cadu.

Na opačné straně okamžitě zahrozil střídající Ladislav Krejčí starší, ale 150. ligový start gólem neozdobil. Více šancí si v závěru vytvořily Pardubice, Hlavatý ani střídají Huf však skóre neotočili.

Sparta nenavázala na podzimní výhru 2:0 nad Pardubicemi. Nováček soutěže v roli domácího týmu v Ďolíčku bodoval ve dvanáctém ze 14 duelů.

28. kolo první fotbalové ligy (hráno v Praze v Ďolíčku):

FK Pardubice - Sparta Praha 2:2 (0:2)
Branky: 49. Jeřábek, 75. Cadu z pen. - 7. Wiesner, 44. Hancko z pen. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Dobrovolný - Adámková (video). ŽK: Ewerton - Souček, Wiesner. Bez diváků.