SESTŘIH: Bohemians - Slavia 0:0. Titul ještě ne, rekord ano. Zářil Bačkovský

Autor: iSport.cz, ČTK
10
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Slavie si na stvrzení mistrovského hattricku ještě musí počkat! Ve 29. kole FORTUNA:LIGY potřebovali „sešívaní“ na půdě Bohemians k jistotě titulu zvítězit, především díky výkonu domácího brankáře Huga Jana Bačkovského ale duel skončil remízou 0:0. Tou Slavia natáhla šňůru bez porážky v lize na 41 zápasů, což je československý rekord. Další šanci budou mít obhájci za týden v zápase s Plzní, k mistrovským oslavám už stačí pouhý bod. Podívejte se na VIDEA všech důležitých momentů zápasu.

Domácí: Bačkovský – M. Dostál, Köstl (31. V. Novák), Bederka, Vondra, Schumacher (70. Osmančík) – Krch (C), Ljovin, Hronek – Keita (86. Pulkrab), Puškáč (70. Necid).

Hosté: O. Kolář – Masopust, Deli, Kúdela, Bořil (C) – Hromada (61. Van Buren), Holeš – Ševčík, Stanciu (61. Traoré), Oscar (86. Júsuf Hilál) – Tecl (74. Kuchta).

Ďolíček, Praha-Vršovice

Slávisté nadále jako jediní drží neporazitelnost v ligové sezoně. Svou rekordní šňůru bez prohry v nejvyšší soutěži protáhli už na 41 utkání a překonali i nejlepší československou sérii v podání Sparty z let 1943 až 1946. Obhájce trofeje vede tabulku o 16 bodů před druhým Jabloncem, teoreticky předstihnout ho ale může už pouze třetí Sparta, která je o bod zpět, ale má jedno utkání k dobru. Bohemians neprohráli už devět kol po sobě.

Oběma týmům scházelo několik hráčů základní sestavy. V brance Bohemians dostal před Le Giangem překvapivě přednost Bačkovský, který si připsal teprve třetí start v české lize. Do slávistické jedenáctky se po koronaviru vrátil stoper Deli.

„Klokani“ nastoupili s třemi stopery, v úvodu vysoko napadali a vůbec nepouštěli favorita do šancí. Slavia se zvedla až v druhé části úvodního dějství, ale stejně jako Bohemians za celou první půli nevystřelila mezi tyče.

Ve 40. minutě Ševčík po přímém kopu přiťukl Stanciuovi, který z hranice vápna zamířil těsně nad domácí branku. „Klokani“ už po půlhodině hry museli kvůli zranění vystřídat stopera Daniela Köstla, bratra asistenta trenéra Slavie Jaroslava Köstla.

Šest minut po pauze měli hosté dosud největší šanci. Masopust postupoval sám na Bačkovského, ale domácí gólman výborně vyběhl a velkou šanci zneškodnil. V polovině druhého dějství pak střídající Van Buren ve výhodné pozici pouze trefil obránce Bohemians Krcha. Domácí kapitán pak zastavil i Masopustův pokus po závaru ve vápně.

V 79. minutě po zákroku v pokutovém území upadl střídající Traoré, ale sudí Julínek penaltu pro favorita neodpískal. Následně Bačkovský vychytal střídajícího Kuchtu. Slávisté potvrdili, že se jim v Ďolíčku poslední dobou nedaří. Vloni tam s Bohemians prohráli 0:1 a v této sezoně tam remizovali v domácím azylu Pardubic 1:1.

Daniel Köstl inkasoval v zápase se Slavií tvrdý direkt

Klíčové momenty zápasu

Bohemians - Slavia: Krchova hlavička po rohovém kopu zamířila nad bránu

Bohemians - Slavia: Kolář jen s problémy vytáhl Ljovinovu ránu vedle brány

Bohemians - Slavia: Rána Van Burena skončila na boční síti

Bohemians - Slavia: Kuchta v šanci trefil brankáře po Ševčíkově průniku

Bohemians - Slavia: Vondra nakopl Traorého, ale penalta pro hosty se nepíská!

Bohemians - Slavia: Velký závar sešívaných! Ale Masopustova rána sražena do bezpečí

Bohemians - Slavia: Nebezpečná rána Van Burena skončila zblokována

Bohemians - Slavia: Hronek vypíchl míč a vystřelil nad bránu

Bohemians - Slavia: Obrovská šance domácích. Puškáč neusměrnil míč do brány

Bohemians - Slavia: Dobrý brejk hostů! Bačkovský skvěle vychytal Masopusta
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Slavia: Deli se natlačil do zakončení, po Stanciově centru hlavičkoval vedle

Bohemians - Slavia: Sólo Oscara skončilo ranou pravačkou těsně vedle

Bohemians - Slavia: Hromada málem usměrnil míč do brány po Teclově uvolnění

Bohemians - Slavia: Vtipný signál hostů, Stanciu ranou přestřelil bránu

Bohemians - Slavia: Ševčíkova rána mířila vysoko nad bránu

Bohemians - Slavia: Ševčík si seběhl ke střele, sražená rána málem zapadla do brány!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905