Švédsko - Kanada 1:12Ostudný debakl obhájců titulu! Mladí Švédové dostali na MS dvanáct gólů

Plano/Frisco

Hokejový svět je v pořádném šoku. Může za to debakl mladých Švédů na mistrovství světa hráčů do 18 let. Seveřané jako obhájci titulu z roku 2019 dostali nařezáno od Kanady, když jí podlehli ostudně 1:12. Pro Švédy to byl největší debakl v historii šampionátů této kategorie.

Kanaďané prožili gólovou radost v duelu se Švédy hned dvanáctkrát.

Fotogalerie

Hattrickem se na kanonádě Kanady podílel Shane Wright. Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí přispěl další útočník Brandt Clarke, který v sezoně působil ve slovenské extralize v Nových Zámcích.

Kanada vstřelila po čtyřech brankách v každé třetině a překonala tak svou výhru nad Švédskem ze čtvrtfinále z roku 2003 z ruské Jaroslavle, kde zvítězila 8:1.

"Dnes to byl souboj chlapů proti klukům. Musíme se z toho poučit, máme den volna a potom zápas proti Švýcarsku. Věřím, že v něm budeme lepší," uvedl kouč Švédska Anders Eriksén, jehož tým v pondělí na úvod vyhrál nad Běloruskem 5:1.

Švýcaři po úvodním vítězství nad Lotyšskem 4:2 podlehli v úterý Bělorusku vysoko 1:7. Hattrickem zazářil Danila Klimovič.

Ve skupině A ve Friscu vyhráli domácí Američané nad Německem 5:3, připsali si první výhru po porážce s Ruskem 6:7 v prodloužení a posunuli se do čela tabulky před českou reprezentaci, která v pondělí na úvod porazila Německo (3:1).

Její další soupeř Finsko, s který budou svěřenci trenéra Jakuba Petra hrát ve čtvrtek od 3:00 SELČ, začalo výhrou nad Ruskem 4:3 po samostatných nájezdech.

MS hokejistů do 18 let ve Friscu a Planu (USA):
Skupina A (Plano):
Švýcarsko – Bělorusko 1:7 (0:1, 1:3, 0:3)
Branky: 22. Truog – 13., 27. a 30. Klimovič, 45. a 59. Sotišvili, 22. Kuzmin, 55. Anoško z trestného střílení.
Švédsko – Kanada 1:12 (0:4, 0:4, 1:4)
Branky: 52. Forsmark – 6., 21. a 39. Wright, 11. a 48. Clarke, 13. Harrison, 14. Pinelli, 24. Allan, 27. Winterton, 44. McTavish, 53. Johnston, 56. Stankoven.