Barcelona - Granada 1:2Šance na první místo je zatím pryč. Barca vyhořela ve druhém poločase

Aktualizováno

Fotbalisté Barcelony ve 33. kole španělské ligy nečekaně prohráli doma 1:2 s Granadou a nevyužili šanci dostat se na první místo tabulky před Atlético Madrid. Katalánci sice vedli po brance Lionela Messiho z prvního poločasu, hosté ale po přestávce skóre otočili.

Fotbalisté Barcelony nestačili ve 33. kole La Ligy na Granadu

Po dnešním zaváhání Messiho a spol. tak zůstalo v čele Atlético, nesmiřitelní rivalové Barcelona a Real Madrid na něj pět kol před koncem ztrácejí dva body. Ve hře o titul je i Sevilla, která je čtvrtá o další bod zpět.

Messi potvrdil pozici nejlepšího střelce ligy ve 23. minutě, když po prostrčení od Antoinea Griezmanna střelou z úhlu otevřel svým 26. gólem v sezoně skóre.

Fotbalisté Barcelony se radují z branky

Granada ale dvě ojedinělé akce z druhého poločasu využila k překvapivému obratu: v 63. minutě po protiútoku vyrovnal Darwin Machís a v 79. minutě hlavou překonal Marca-Andrého ter Stegena nebráněný devětatřicetiletý Jorge Molina.

V utkání navíc viděl červenou kartu barcelonský trenér Ronald Koeman, jehož rozhodčí poslal z lavičky krátce po Machísově gólu.

"V druhém poločase jsme se přestali soustředit a udělali jsme vzadu chyby. Měli jsme šance na vítězství, ale musíme přijmout fakt, že jsme prohráli. Zbývá ještě pět zápasů, stále jsme ve hře a musíme se připravit na další zápas," uvedl barcelonský trenér Ronald Koeman, jemuž rozhodčí krátce po Machísově gólu udělil červenou kartu.

"Nechápu, za co mě vyloučil. Říkali, že to bylo za neúctu ke čtvrtému rozhodčímu. Rád bych věděl, co jsem údajně řekl. On přitom byl neslušný ke mně. Jestli napíšou do zápisu o utkání něco, co jsem neřekl, pak s tím budu muset něco dělat," dodal Koeman, jenž nebude moci na lavičku v nedělním utkání ve Valencii ani příští týden ve šlágru proti Atlétiku.