Pardubičtí králové čísel: bombarďák, boss, tanečník i wrestler

Autor: Jakub Konečný, Petr Jániš
0
  • Pardubice se mohou opřít o skvělé individualityPardubice se mohou opřít o skvělé individualityFOTO: koláž iSport.cz

Pardubice působí jako dokonale vyladěný tým s funkčním herním plánem, proto zvládají premiérovou sezonu v nejvyšší soutěži na výbornou. Nováček ve svém kádru sice nemá klasické hvězdy, nicméně se může opřít o jedince, kteří ve svých disciplínách vynikají. A to v rámci celé ligy. Mezi červenobílé krále čísel samozřejmě patří nejlepší střelec, ale také třeba dva veteráni.

Jiří Klíma (Mladá Boleslav) 2,6

Poznámka: Zahrnuti útočníci s více než 600 odehranými minutami.

Zdroj: Wyscout

Huf v F:L 2020/21

25 zápasů

1047 minut

9 gólů

3 asistence

Talentovaný odchovanec Pardubic si předloni v zápase proti Žižkovu vážně poranil koleno a byl téměř rok bez fotbalu.  Návrat na trávníky se mu však podařil na výbornou. Ze všech ligových útočníků má nejvíce střel (3,4) za 90 minut hry. Vzhledem k tomu, že si má dobrý výběr místa ve vápně soupeře, tak nepřekvapí 0,73 gólů na 90 minut (v tomto ukazateli je lepší jen slávista Jan Kuchta – 0,75).  Kluby bojující o titul by se o pardubického žolíka měly v létě zajímat.

Rudolf Reiter (Brno) 5,41

Poznámka: Zahrnuta křídla s více než 600 odehranými minutami.

Ewerton ve F:L 2020/21

23 zápasů

1251 minut

3 góly

1 asistence

V Pardubicích je na hostování z Mladé Boleslavi. Subtilní křídlo se za 90 minut pokusí o 6,14 driblinků, čímž se řadí na čtvrtou pozici mezi křídly. Pro porovnání – premiant Srdjan Plavšič ze Sparty vykazuje 10,42 pokusů o driblink. Brazilský tanečník má problémy s efektivitou ve finální fázi. Všechny tři ligové góly dal v průběhu dubna.

Brno - Pardubice: Pocem, kamdeš! Ewerton blafákem oklamal Berkovce a zavěsil, 1:2

Ondřej Karafiát (Liberec/Slavia) 7,82

Poznámka: Zahrnuti záložníci s více než 600 odehranými minutami.

Jeřábek ve F:L 2020/21

22 zápasů

1621 minut

2 góly

0 asistencí

Sedmatřicetiletý záložník obléká pardubický dres od roku 2006 a ligu si do této sezony nevyzkoušel. Přesto mezi záložníky vyčnívá v počtu podstoupených soubojů, ve kterých patří mezi špičku soutěže. Díky dobré poziční hře má nejvíce získaných míčů (10,24 za 90 minut) při presinku. Názorný příklad? Třeba jeho nedávný gól proti Spartě.

Pardubice - Sparta: Nitova hrubka v rozehrávce, Jeřábek obloučkem ze 40 metrů snižuje, 1:2

Jakub Yunis (Olomouc) 39,19

Poznámka: Zahrnuti všichni hráči s více než 600 odehranými minutami.

Černý ve F:L 2020/21

25 zápasů

1410 minut

0 gólů

2 asistence

Další zkušený matador ve službách Pardubic. V probíhající sezoně ještě nedal gól, nicméně na hrotu odvede spoustu práce. Za 90 minut svede 42,32 soubojů, v lize je v tomto atributu lepší pouze Rigino Cicilia ze Slovácka (45,36). Z jeho práce nepřímo těží také David Huf, který do zápasů často naskakuje právě za Pavla Černého.

7 čistých kont

Přestože Marek Boháč inkasoval 28 branek (v tomto ohledu 4. nejhorší brankář v lize), ostatní ukazatele má velmi slušné. V tom nejdůležitějším, tedy chycených gólech, patří mezi špičku ligy, podle modelu chytil další 3,5 gólu. Také neváhá vypomoci defenzivě opuštěním brankové čáry, za 90 minut takto chytí 2,2 centru, čímž se řadí mezi nejlepších pět gólmanů soutěže.

Slavia - Pardubice: Olayinka mohl potrestat Boháče za vyběhnutí, netrefil prázdnou bránu!
    Video patří k placenému obsahu iSportu
    Odemknout video

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905