Golfista roku

Brno přetlačilo v rozhodujícím utkání USK a v semifinále vyzve obhájce z Nymburku

Posledním semifinalistou play-off nejvyšší soutěže basketbalistů se stalo Brno. Hráči z moravské metropole udolali v rozhodujícím pátém čtvrtfinále 84:78 USK Praha a po vítězství 3:2 na zápasy postoupili mezi elitní kvarteto. O finále si zahrají s obhájcem titulu z Nymburku, druhou dvojici tvoří Opava s Kolínem.

Utkání Brno – USK Praha
zdroj: facebook.com/Basket Brno

Brno si v neděli v Praze vynutilo páté střetnutí na domácí palubovce a vstoupilo do něj dobře. V úvodních dvou čtvrtinách si vypracovalo až jedenáctibodový náskok, ale po poločase o něj bleskově přišlo.

Jedenáctibodového vedení se naopak ujal USK a do závěrečné čtvrtiny vstupoval za stavu 63:57. Brňané však dokázali skóre otočit, poslední část ovládli 27:15 a zajistili si první semifinálovou účast v klubové historii.

Basketbalisté Brna zvládli rozhodující zápas s USK

Na vítězství se 27 body podílel nejlepší střelec zápasu Javion Blake, po 12 bodech přidali Viktor Půlpán s Aleksandarem Georgievem. Ondřej Sehnal z USK, který usiloval o první semifinále po dvaceti letech, zaznamenal 25 bodů. Marek Vyroubal dal 18 bodů.

Brno - USK Praha 84:78 (26:17, 39:39, 57:63)

Nejvíce bodů: Blake 27, Půlpán, Georgiev oba 12 - Sehnal 25, Vyroubal 18, Schilb 9.
Konečný stav série: 3:2.