Připadala jsem si, že nejsem typický materiál na českou herečku, které jsou symetrické a krásné, svěřuje se Martina Babišová

9. květen 2021

Martina Babišová vystudovala filmové herectví v Irsku. Zahrála si v mnoha českých i zahraničních filmech a seriálech a za roli ve filmu Visitor získala hned několik ocenění. V pořadu Až na dřeň se rozpovídala mimo jiné o svém nejnovějším filmu.

Minuta věčnosti – tak se jmenuje nejnovější projekt, kterého se mladá herečka účastnila. Film, ve kterém hraje dceru Jiřího Langmajera, by měl mít premiéru letos v září. „Jiří Langmajer byl skvělý. Já pro něj mohla být nikdo, ale on se ke mně choval jako k sobě rovné. Navíc na Islandu, kde se natáčelo, nás bylo jen devět. Bydleli jsme spolu, nikam jsme neodjížděli a hodně jsme se všichni sblížili a myslím, že to je na tom filmu vidět.“ Během natáčení se podle Martiny Babišové herec stává postavou, vnímá její pocity a problémy. Pak ale může být problém dostat se zpátky do sebe sama. „Každý herec si musí přijít sám na ten správný postup, jak být postavou, ale neztratit v ní své vlastní já.“

Za studiem do Irska

Kateřina Kubalová se herečky ptala také na to, proč se rozhodla pro studium v zahraničí. „Já jsem si připadala, že nejsem typický materiál na českou herečku, které jsou symetrické a krásné.  Já si připadla divná,“ vypráví Martina Babišová, která se za studiem vypravila do Irska a tamní Bow Street Academy for Screen Acting. „V zahraničí jsem zjistila, že nic není nenormální. Když se člověk přijme, tak může být kdekoliv, a je jedno, jak vás bere okolí. Během studia nás nutili se na sebe dívat, přijmout se i s nedostatky a nehrát si na něco jiného.“

Za roli v krátkém filmu Visitor získala Martina Babišová ocenění na festivalech v New Yorku a v Torontu. „Největší odměnou je, když mi někdo dá důvěru a svěří mi roli v projektu, který dlouhou dobu připravoval,“ říká herečka.

Jak těžké je pro mladé herce dostat v showbyznysu příležitost a jak důležitá je sláva? I o tom si v pořadu Až na dřeň povídala Martina Babišová s Kateřinou Kubalovou.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.