Krátká trať Českého poháru na Čeřínku

9.5.2021 Petr Klimpl

Druhým závodem v Horních Hutích pokračoval Manufaktura Český pohár v orientačním běhu. V elitních kategoriích vyhráli Adéla Indráková a Tomáš Křivda.

V neděli čekala čtyři stovky závodníků za konečně teplého počasí krátká trať v oblasti Čeřínku, centrum bylo na louce ve Starých Hutích. Stavitel tratí Jaroslav Zeman měl k dispozici zvlněný terén, kde byl porostově rozmanitý les s proměnlivou průběžností (díky kůrovcové kalamitě se tam ale hodně těžilo, na zemi bylo na pasekách nepříjemně hodně klacků), většinou těžší podložka (podmáčená místa, klacky, kameny), množství kamenů a kamenných polí.

V ženách nebyly na startu Tereza Janošíková a Denisa Kosová (obě se již připravují na Mistrovství Evropy). Pro vítězství si doběhla Adéla Indráková (ZBM), která vedla po celou trať těsně před Vendulou Horčičkovou (LCE), v cíli byl její náskok poměrně těsný, jen 14 sekund. Na třetím místě skončila Jana Knapová (LPU), která měla ztrátu 1:43 min. (4. Lenka Mechlová, SHK, 5. Martina Zvěřinová, LPU, 6. Monika Doležalová, KAM).

14. Peterová Jana            LPU0057   OK Lokomotiva Pardubice  43:48   + 6:25

V mužích nestartoval Vojtěch Král. V úvodu se ve vedení vystřídali Vojtěch Sýkora (LCE), Tomáš Křivda (CHC), Pavel Kubát (PHK) a opět Sýkora, velmi rychlým postupem na 13. kontrolu se dovedení dostal Křivda a po téměř bezchybném výkonu v druhé části trati si doběhl pro jasné vítězství, když za sebou nechal o 51 sekund Kubáta, třetí se ztrátou 1:03 na vítěze skončil vyrovnaně běžící Miloš Nykodým (ZBM), 4. Sýkora, 5. Ondřej Hlaváč (ZBM), 6. Jan Procházka (PGP).

15. Hirš Otakar              ZBM9801   SK Žabovřesky Brno       44:02   + 5:39

V D16 vyhrála s minutovým náskokem Michaela Novotná (TUR), druhá byla Michela Metelková (PHK), třetí se ztrátou 2:10 min. skončila Lucie Dittrichová (SKM). V D18 stejně jako v sobotu vyhrála Markéta Mulíčková (ABM), velkým překvapením bylo druhé místo Kateřiny Hanušová (VRL), třetí místo obsadila Ema Černá (ROU, + 1:53). V juniorkách byla s velkým náskokem první Michaela Dittrichová (LCE), na druhém a třetím místě skončily závodnice TUR Barbora Matějková a Elin Martanová se ztrátou 2:46 resp. 3.26 min. V H16 byl první s velkým náskokem Daniel Bolehovský (VSP), druhý byl Šimon Stěhlík (LPM, +1:47), třetí Jan Štěpánek měl ztrátu už přes tři minuty. V H18 si pro vítězství doběhl Jiří Donda (ONO), jen pět sekund zpět zůstal Lukáš Vítebský (JJN), třetí Jakub Chaloupský (PHK) ztratil na vítěze 26 sekund. Také v juniorech to bylo na prvních dvou místech dost těsné, vítězný Lukáš Richtr (TUR) porazil o pět sekund Jiřího Kostku (AOP), třetí Medard Féder (LCE) ztratil na vítěze více než minutu.

Závod stejně jako v sobotu zvládli pořadatelé z OK Jihlava velmi dobře, přes řadu omezení, které měli. Určitě jim patří velké poděkování. Web obou závodů najdete zde.