Burnley i díky Vydrově gólové nahrávce poslalo Fulham do druhé ligy

ČTK ČTK
10. 5. 2021 23:09
Fotbalisté Burnley i díky gólové asistenci Matěje Vydry vyhráli v 35. kole Premier League v záchranářském souboji 2:0 na hřišti Fulhamu a poslali ho do druhé ligy. Londýnský tým sestoupí společně s West Bromwichem a Sheffieldem United.
Matšj Vydra z Burnley v zápase na hřišti Fulhamu.
Matšj Vydra z Burnley v zápase na hřišti Fulhamu. | Foto: Reuters

Vydra měl výrazný podíl na prvním gólu zápasu v 35. minutě. Po rychlém průniku se český reprezentační útočník zbavil v pokutovém území obránce a zpětnou přihrávkou od brankové čáry našel před prázdnou brankou Ashleyho Westwooda, jenž v pádu zakončil.

Vedení hostů a jejich definitivní záchranu pojistil minutu před poločasem tvrdou ranou do levého horního rohu branky Chris Wood.

Po druhé porážce za sebou osmnáctý Fulham tři kola před koncem ztrácí na Southampton na první nesestupové příčce nedostižných deset bodů. Burnley je čtrnácté.

Trio sestupujících v příští sezoně nejbohatší ligy světa nahradí Norwich, Watford a jeden z kvarteta Brentford, Swansea, Barnsley a Bournemouth, které čeká play off.