Bernal zvládl výstup na Zoncolan a dál vládne Giru. Hirt se držel s nejlepšími

Autor: ČTK, krm
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Kolumbijský cyklista Egan Bernal byl ve 14. etapě Gira d'Italia s náročným závěrečným stoupáním na Monte Zoncolan nejlepší ze závodníků jedoucích o celkové pořadí a čtvrtým místem si upevnil vedení. Etapu vyhrál při debutu na Giru italský outsider Lorenzo Fortunato.

Člen týmu EOLO-Kometa si dojel pro největší úspěch kariéry ze skupiny uprchlíků. V extrémním čtrnáctikilometrovém stoupání na Zoncolan nastoupil Slovinci Janu Tratnikovi a do cíle na vrcholu v mlze dorazil s náskokem 26 sekund.

Třetí byl s odstupem 59 sekund Ital Alessandro Covi a jako čtvrtý dojel se ztrátou 1:43 minuty Bernal. Lídr závodu jako jediný ze skupiny favoritů zachytil v závěru nástup Brita Simona Yatese, jehož poté sám setřásl a pojistil si růžový trikot.

Lorenzo Fortunato vyhrál čtrnáctou etapu Gira

Předloňský vítěz Tour de France nově vede o 1:33 minuty právě před Yatesem, jemuž dnešní útok a šesté místo vynesly posun o tři pozice. Třetí je s odstupem 1:51 Ital Damiano Caruso, z druhého místa na čtvrté klesl Rus Alexandr Vlasov (1:57).

V prudkém stoupání se dlouho držel s nejlepšími Jan Hirt, jenž ztratil na vítěze 3:32 a dvaadvacátým místem zaznamenal nejlepší výsledek na letošním Giru.

Cyklistický závod Giro d'Italia - 14. etapa: Cittadella - Monte Zoncolan (204 km):

1. Fortunato (It./Eolo-Kometa) 5:17:22, 2. Tratnik (Slovin./Bahrajn Victorious) -26, 3. Covi (It./SAE Team Emirates) -59, 4. Bernal (Kol./Ineos Grenadiers) -1:43, 5. Mollema (Niz./Trek-Segafredo) -1:47, 6. S. Yates (Brit./Team BikeExchange) -1:54, 7. Bennett (N. Zél./Jumbo-Visma) -2:10, 8. Oliveira (Portug./Movistar) -2:18, 9. Martínez (Kol./Ineos Grenadiers), 10. Caruso (It./Bahrajn Victorious) oba -2:22, ...22. Hirt (ČR/Intermarché-Wanty-Gobert) -3:32.

Průběžné pořadí: 1. Bernal 58:30:47, 2. S. Yates -1:33, 3. Caruso -1:51, 4. Vlasov (Rus./Astana-Premier Tech) -1:57, 5. Carthy (Brit./EF Education-Nippo) -2:11, 6. Buchmann (Něm./Bora-hansgrohe) -2:36, 7. Ciccone (It./Trek-Segafredo) -3:03, 8. Evenepoel (Belg./Deceuninck-Quick Step) -3:52, 9. Martínez -3:54, 10. Bardet (Fr./DSM) -4:31, ...34. Hirt -47:55.