SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:2. Rozhodl Pavelka, Letenští skončí druzí

9
Video se připravuje ...
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Sparty zvítězili v předposledním 33. kole první ligy v malém pražském derby 2:1 na hřišti Bohemians 1905 a i díky remíze Jablonce se Slavií 1:1 si definitivně zajistili druhé místo a účast ve 2. předkole Ligy mistrů. Letenští neprohráli v nejvyšší soutěži osmé utkání za sebou a počtvrté v řadě vyhráli. Naopak „Klokani“ nebodovali po 12 kolech.

Góly

Domácí: 35. Puškáč

Hosté: 1. Juliš, 61. Pavelka

Sestavy

Domácí: P. Le Giang – Köstl, Bederka, Krch (C) (86. Osmančík) – M. Dostál, Hronek, Ljovin, Květ (72. V. Novák), Vondra (72. Kosek) – Puškáč (65. Keita), Necid.

Hosté: Nita – Wiesner, Pavelka, Hancko, Matěj Hanousek – Sáček, Souček – Moberg Karlsson (60. Karabec), Dočkal (C), Ladislav Krejčí st. (68. Polidar) – Juliš (87. Minčev).

734 diváků

Hosty poslal do vedení po necelé minutě Lukáš Juliš, na jehož trefu odpověděl v 35. minutě David Puškáč. V 61. minutě rozhodl o výhře Sparty David Pavelka.

Kvůli pohmožděné kyčli z minulého kola v Mladé Boleslavi chyběl hostům osmnáctiletý ofenzivní hráč Hložek. Letenští bleskově udeřili po 51 vteřinách hry. Köstl, který dnes slaví 23. narozeniny, nezachytil Ljovinovu zpětnou přihrávku, Juliš se dostal do samostatného úniku a přízemní střelou z hranice vápna překonal Le Gianga. Dvanáctým gólem v ligové sezoně se osamostatnil před Hložkem v roli nejlepšího kanonýra týmu.

Domácí brzká inkasovaná branka nezlomila. Ve 13. minutě vypálil Květ neúspěšně z dálky a o chvíli později hlavičkoval Puškáč vedle. Na opačné straně Le Giang vyrazil Karlssonovu střelu na roh.

V 35. minutě Vršovičtí srovnali. Puškáč se ve vápně otočil a z kroku vyslal nechytatelnou ránu, která se od břevna odrazila do sítě.

SESTŘIH: Bohemians - Sparta 1:2. Hosté jdou do Ligy mistrů! Druhé místo pojistil Pavelka

Le Giang poté při rozehrávce pouze trefil Karlssona, balon se však do branky neodrazil. V závěru úvodního dějství si domácí gólman poradil s Hanckovou hlavičkou.

Po hodině hry Le Giang vytáhl Dočkalův centr na rohový kop, z něhož Dočkal našel přesně hlavičkujícího Pavelku. Ten se mezi střelce zapsal podruhé v ligovém ročníku.

„Klokanům“ se málem v 83. minutě povedlo srovnat. Střídající Keita prodloužil na Hronka, který sice překonal brankáře Nitu, jenže Hancko na brankové čáře míč odkopl.

Bohemians nenavázali na lednovou výhru 1:0 z Letné a od listopadu 2001 neporazili v Ďolíčku Spartu ve třináctém ligovém duelu po sobě. Doma v lize prohráli po devíti duelech.

Účast českých týmů v evropských pohárech 2021/2022

Slavia 3. předkolo Ligy mistrů (jistota nejhůře zákl. skupiny Konferenční ligy)
Sparta 2. předkolo Ligy mistrů
Jablonec 3. předkolo Evropské ligy
Slovácko 2. předkolo Konferenční ligy
5. tým (Plzeň, Liberec, nebo Pardubice) 2. předkolo Konferenční ligy

Klíčové momenty utkání

Bohemians - Sparta: Hancko v poslední chvíli vykopl Hronkův pokus z brankové čáry!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Bohemians - Sparta: Pavelka si skvěle naběhl na Dočkalův roh a vrátil hostům vedení! 1:2

Bohemians - Sparta: Nepříjemný Dočkalův centr málem zapadl do šibenice!

Bohemians - Sparta: Rozhodčí Hrubeš ukázal parádní techniku! Skvěle si zpracoval míč

Bohemians - Sparta: Hanckovu tvrdou hlavičku zneškodnil Le Giang, závar domácí přežili

Bohemians - Sparta: Krejčí hledal Juliše, Le Giang na poslední chvíli zasáhl

Bohemians - Sparta: Skákavá Květova střela skončila vedle levé tyče

Bohemians - Sparta: Přenádherná Puškáčova rána se od břevna odrazila do sítě! 1:1

Bohemians - Sparta: Dostál našel centrem Puškáče, který prudce hlavičkoval vedle brány

Bohemians - Sparta: Krejčí st. těsně nedosáhl na Wiesnerův střílený centr

Bohemians - Sparta: Köstlova hrubka a Juliš hned v úvodu otevírá skóre! 1:0 pro Letenské

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905