Lille má titul, přerušilo nadvládu Paris St. Germain

Fotbalisté Lille porazili v posledním kole francouzské ligy Angers 2:1 a získali čtvrtý titul v klubové historii. Ligue 1 vyhráli po deseti letech a přerušili tříletou nadvládu Paris Saint Germain, které předčili o jeden bod.

Fotbalisté Lille (zleva) Burak Yilmaz, Renato Sanches a Yusuf Yazici oslavují gól v ligovém utkání proti Angers.

Klíčovou výhru zajistili Lille symbolicky dva nejlepší střelci týmu v ligovém ročníku. V 10. minutě otevřel skóre Jonathan David a v nastavení prvního poločasu proměnil penaltu Burak Yılmaz. Lille je třetím týmem, který dokázal přerušit sérii pařížského favorita. Po vstupu katarských investorů v červnu 2011 nestačil v první sezoně na Montpellier a v ročníku 2016/17 na Monako.

Hráči Paris Saint Germain v posledním kole porazili Brest 2:0, ale nestačilo jim to. Sezonu zakončí pouze s jednou trofejí, ve středu obhájili vítězství ve Francouzském poháru. Kvalifikaci o Ligu mistrů si zahraje Monako, které i přes bezgólovou remízu s Lens udrželo třetí pozici před Lyonem. Olympique v posledním kole podlehl Nice 2:3.

Timothy Weah z Lille slaví ligový titul.

Lens kvůli remíze s Monakem přišlo o účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Poslední kolo zvládlo lépe Rennes, které porazilo sestupující Nimes 2:0 a zajistilo si šesté místo i start v nové pohárové soutěži.