Futsalisté Plzně mají první titul v historii, ve finále přejeli Chrudim

Autor: ČTK, krm
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Futsalisté Plzně získali premiérový mistrovský titul. Svěřenci trenéra Marka Kopeckého ve třetím finálovém utkání doma porazili historicky nejúspěšnější český tým Chrudim 4:1 a vyhráli sérii v nejkratším možném čase 3:0 na zápasy.

Západočechy poslal do vedení v 10. minutě Rick, těsně před pauzou vyrovnal David Drozd pohotovou tečí. Druhá půle už patřila domácím. Ve 23. minutě se prosadil Seidler hlavou po nákopu brankáře Vahaly. Chvíli nato zvýšil Vnuk střelou do horního růžku. V závěru Interobal podržel Vahala a tři minuty před koncem přidal definitivní plzeňskou pojistku Kozár.

Chrudim, která byla v minulé nedohrané sezoně vyhlášena vítězem futsalové ligy, tak nerozšířila svou rekordní sbírku 14 titulů.

Finále play off první futsalové ligy - 3. zápas:

Plzeň - Chrudim 4:1 (1:1)
Branky: 10. Rick, 23. Seidler, 25. Vnuk, 37. Kozár - 20. D. Drozd. Konečný stav série: 3:0.