SESTŘIH: Opava - Plzeň 1:3. Domácí loučení s ligou, Viktoria jde do Evropy

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Plzně v závěrečném 34. kole první ligy zvítězili v Opavě 3:1 a zajistili si páté místo v tabulce, které znamená účast v kvalifikaci Evropské konferenční ligy. Hosté rozhodli už v prvním poločase po gólech Aleše Čermáka, Pavla Buchy a Milana Havla. Sestupující Slezané pouze zmírnili porážku díky Aleši Nešickému.

Ve 13. minutě bývalý opavský hráč Kayamba obešel Hrabinu, nacentroval do pokutového území a Čermák přesnou hlavičkou otevřel skóre. Na druhé straně se v šestnáctce dokázal otočit s míčem Helešic, ale jeho střela postrádala razanci.

Vyrovnání měl na hlavě Nešický, jenže po centru Didiby zamířil jen těsně vedle. A tak ve 34. minutě udeřila opět Viktoria. Šulc utekl po levé straně, předal míč Beauguelovi, jenž nabil Buchovi, a ten zdvojnásobil plzeňský náskok.

Krátce nato se dočkali i domácí. Nešický si vyměnil balon s Helešicem, Brabec šel do skluzu pozdě, prvně jmenovaný se ocitl sám před Staňkem, kterého se štěstím prostřelil. Plzeňští si ale ještě před koncem první půle vzali dvoubrankový náskok zpátky poté, co se Havel ve vzduchu srazil s Hrabinou, přesto hlavou dokázal poslat míč do brány.

Zkraje druhé půle mohl snížit opavský útočník Holík, jenže jeho přízemní ránu si pohlídal plzeňský gólman Staněk. Vzápětí pálil nebezpečně Kayamba, ale rozvlnil jen boční síť brány.

Viktoria kontrolovala hru, její čtvrtý gól však nepřidali Beauguel ani střídající Mihálik. Západočeši v nejvyšší soutěži porazili Opavu pošesté za sebou.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Opava - Plzeň 1:3. Viktoria si pojistila Evropu, zářil Čermák

Opava - Plzeň: Čermák nádherně nachystal tutovku Mihálikovi, ale ten se netrefil do sítě!
Opava - Plzeň: Čermákova rána ze střední vzdálenosti Digaňu nepřekvapila
Opava - Plzeň: Hybš našel nabíhajícího Beauguela, který pálil těsně vedle!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Opava - Plzeň: Holík se hezky otočil, ranou k levé tyči prověřil Staňka
Opava - Plzeň: Kayamba využil skvělého přenesení a pálil jedovatě do boční sítě!
Opava - Plzeň: Havel v tvrdém duelu s Hrabinou uspěl a zvýšil na 3:1!
Opava - Plzeň: Velké zaváhání Brabce! Helešic vysunul Nešického, ten snížil na 1:2
Opava - Plzeň: Bucha krásně placírkou umístil střelu do sítě, 0:2!
Opava - Plzeň: Kayamba přenechal míč Buchovi, ten pálil vysoko nad bránu
Opava - Plzeň: Po Didibově centru hlavičkoval Nešický těsně vedle brány!
Opava - Plzeň: Obří závar před domácí bránou! Beauguel ani Čermák ale nedorazili do sítě
Opava - Plzeň: Helešic si našel prostor pro střelu, ale Staněk si ránu pohlídal
Opava - Plzeň: Didibova trestuhodná malá domů, Šulc málem překonal Digaňu
Opava - Plzeň: Čermák si seběhl ke střele a pálil k levé tyči
Opava - Plzeň: Kayamba se skvěle uvolnil a našel Čermáka, 1:0 pro Viktorii!

Domácí: 39. Nešický

Hosté: 13. Al. Čermák, 34. Bucha, 43. M. Havel

Domácí: Digaňa – Didiba, Hnaníček, Kulhánek, Hrabina (45+3. Mondek, 72. Kramář) – Tiéhi – Darmovzal, Večerka (C) (62. Juřena), Nešický, Helešic – Lukáš Holík (62. Hellebrand).

Hosté: Staněk – M. Havel, Hejda, Brabec (C), Hybš – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (77. Mihálik) – Kayamba (63. Ba Loua), Beauguel (84. Ondrášek), P. Šulc (63. Falta).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905