Česko - Slovensko 7:3. Hokejisté si kanonádou došli pro třetí místo ve skupině, čeká je Finsko

Česká hokejová reprezentace si na mistrovství světa v Rize poradila se Slovenskem. Zvítězila vysoko 7:3 a ze skupiny A nakonec postoupí ze třetího místa. Ve čtvrtfinále se tak utká s obhájcem titulu Finskem. K vysoké výhře pomohli týmu Filipa Pešána svými premiérovými góly na turnaji i Matěj Stránský, Matěj Blümel a Libor Hájek.

Tento článek je více než rok starý.

Aktualizováno Riga (Aktualizováno: 18:30 1. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češi měli po pondělní prohře Švédů jistou účast ve čtvrtfinále a trenér Pešán tak nechal odpočívat některé opory. V nominaci týmu nebyli například útočníci Kubalík, Kovář a Vrána či obránce Hronek. Zranění do zápasu nepustilo Filipa Chytila, v brance nastoupil podruhé v turnaji Roman Will.

Národní tým vstoupil do utkání skvěle, prakticky z prvního útoku udeřil. V devětadvacáté sekundě se k puku dostal Filip Zadina, slovenský brankář Hudáček proti jeho střele nezasáhl nejpřesvědčivěji a skóre bylo 1:0.

Oba týmy si neodpustily hrubice v obraně, v první třetině však trestali jen Češi. Po jedné takové chybě se sám před slovenskou brankou dostal k puku Chytil, pozici ale ještě vylepšil Michaelu Špačkovi a ten už měl před prázdnou bránou jednoduchou práci - 2:0.

Češi vstoupili i do druhé třetiny gólově, ve 23. minutě si našel Lukáš Radil nahození Šustra a protečoval puk za Hudáčkovy betony.

Slovenští hokejisté přidali na obrátkách a po zásluze snížili. Chybu tentokrát udělal Šustr a Matúš Sukeľ přerušil bekhendovou kličkou Willovu neprůstřelnost proti Slovensku. A v oslabení Čechů to málem bylo jen o gól, Cehlárika ale fantasticky Will vychytal. Poslední slovo ve druhé třetině ale měli svěřenci Filipa Pešána, parádně se od modré trefil Libor Šulák.

Slováci i ve třetí třetině tahali za kratší konec, Will všechny jejich pokusy zlikvidoval. Češi si tak v pohodě došli pro další dva góly, které byly pro oba střelce na turnaji premiérové. Ve 43. minutě si Hanzl vynutil výbornou hrou tělem chybu na Pospíšilovi a odražený puk poslal do branky nejlepší střelec uplynulé extraligové sezony Matěj Stránský. Svou první trefu v národním týmu si připsal i mladý Matěj Blümel, když o dvě minuty později zakončil parádní individuální akci střelou z téměř nulového úhlu.

Posledních čtvrthodina se už nesla ve znamení snížené motivace Čechů přidávat další branky, a tak se této činnosti zhostili Slováci. Nejprve se od modré trefil Martin Bučko, minutu před koncem snížil střelou do růžku Willovy branky Kristián Pospíšil. Slovensko si na poslední vteřiny vyzkoušelo hru bez brankáře, což ihned potrestal do prázdné brány Libor Hájek.

Češi slaví vysokou výhru 7:3 a posun na 3. místo tabulky skupiny A. Ve čtvrtfinále se potkají s hokejisty Finska, kteří obhajují zlato z roku 2019.

8. Bělorusko 7 1 0 1 5 10:29 4

Česká republika - Slovensko 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 1. Zadina (Hájek, Moravčík), 16. M. Špaček (Zadina), 23. Radil (Šustr, Šulák), 40. Šulák (M. Špaček), 44. M. Stránský, 46. Blümel (M. Stránský, Moravčík), 60. Hájek (R. Hanzl, Smejkal) - 27. M. Sukeľ (Faško-Rudáš), 49. Bučko (Holešinský. Buc), 59. Pospíšil (Cehlárik, Gachulinec). Rozhodčí: Gouin (Kan.), Bruggeman - Oliver (oba USA), Constantineau (Fr.) . Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0.

bac Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít