Počasí dnes4 °C, zítra3 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav
Bez reklam

Sportovcům v Libereckém kraji vládnou ženy. Anketu vyhrála Ledecká před Davidovou a Samkovou

Nejúspěšnějšími sportovci Libereckého kraje za rok 2020 jsou ženy. Ty se umístily hned na prvních čtyřech místech v anketě Nejúspěšnější sportovec Libereckého kraje. Vítěznou lyžařku Ledeckou následují biatlonistka Davidová, snowboardistka Samková a další biatlonistka Charvátová. Až na pátém místě se pak umístil muž – skokan na lyžích Roman Koudelka.

V družstvech vyhrála štafeta SKP Jablonec před fotbalisty Slovanu Liberec a FK Jablonec. V mládeži zvítězil Mánek před Šafářem a Doubkem. Mezi handicapovanými zvítězil Suchánek před Ponocným a Hurtovou.

V profesionálních trenérech se na prvním místě umístil trenér fotbalového Liberce Pavel Hoftych před atletickými trenéry Randákem a Čermákovou. Mezi dobrovolnými trenéry se prosadil Znamenáček před Reichlem, Chlumem a Hlaváčkem.

Kategorii veterán ovládl běžec na lyžích Josef Vejnar. Za ním skončili Bufka, Mikula a Hadinger.

Nejúspěšnější sportovci Libereckého kraje pro rok 2020

Jednotlivci - dospělí

1. Ledecká Ester (Dukla Liberec), snowboarding a alpské lyžování. Světový pohár - 2x 1. místo, jednou druhá. Celkově v SP - SG třetí a Downhill druhá.
  2. Davidová Markéta (SKP Jablonec), biatlon. Třikrát třetí v závodech SP a členka smíšené štafety, která získala bronz na MS.
  3. Samková Eva (Dukla Liberec), snowboarding. Světový pohár - 2x 4. místo, celkově čtvrtá ve snowboardcrossu.
  4. Charvátová Lucie (SKP Jablonec), biatlon. Bronzová na mistrovství světa ve sprintu žen 7,5 km v Anterselvě.
  5. Koudelka Roman (LSK Lomnice n. P), skoky na lyžích. 6., 8., 11., 16. a 17. místo ve Světovém poháru.
  6. Kocumová Zuzana (Liberec), running. Vítězka MČR ve Sky runningu (horský běh v těžkém terénu), vítězka české Sky runningové série a druhá ve středoevropské sérii Spartan Race a první v mistrovství Libereckého kraje v terénním triatlonu.
  7. Hübschmann Tomáš (FK Jablonec), fotbal. Opora týmu, který se zúčastnil předkola Evropské ligy
  8. Znamenáčková Barbora (Karate Sport Relax Česká Lípa), karate. Reprezentantka a rozhodčí svazu. Evropský pohár – 2. místo kata, 2. místo kumite, 3. místo kata open, Celonárodní pohár – 2x 1. místo, 3 x 2. místo a 2x – 3. místo.
  9. Řezáč Stanislav (Jablonec), lyžování. Úspěšný laufař. Pravidelně se účastní seriálu dálkových běhů.
  10. Pavlišta Vít (AC Slovan Liberec), atletika. Mistr republiky v půlmaratónu, 10 km na dráze.

Družstva dospělí

1. SKP Kornspitz Jablonec (biatlon). Mix štafeta ve složení Puskarčíková, Davidová, Moravec, Krčmář obsadila na MS v Anterselvě 3.místo.
  2. FC Slovan Liberec (fotbal). Úspěšný tým v Evropské lize.
  3. FK Jablonec (fotbal). Účastník předkola Ligy mistrů, 4. tým ligové soutěže.
  4. VK Dukla Liberec (volejbal). Čtvrtfinalista Poháru CEV.
  5. TJ Dukla Liberec (běh na lyžích). Kateřina Janatová a Petra Hynčicová na Světovém poháru - team sprint F - 7. místo.

Mládež

1. Mánek Ondřej (SKP Kornspitz Jablonec), biatlon. Sprint 7,5 km: 2. místo na MS juniorů, 2.místo na MS juniorů ve stíhacím závodě na 10 km.
  2. Šafář Jakub (AC Turnov), atletika, víceboje. Splněný limit na ME dorostu ve skoku o tyči a desetiboji. Mistr ČR v desetiboji a ve skoku o tyči, halový mistr ČR v sedmiboji a ve skoku o tyči.
  3. Doubek František (AC Jablonec), atletika. V kategorii juniorů v desetiboji vytvořil osobní rekord výkonem 7666 bodů a v kategorii U20 vede světové tabulky. Na MČR vyhrál juniorskou kategorii výkonem 7579 bodů.
  4. Cholenská Diana (TJ Bižuterie Jablonec), skicross. Stříbrná na juniorské olympiádě ve švýcarském Lausanne.
  5. Půbalová Nela (TJ Dukla Liberec), běh na lyžích. MČR - 3x 1. místo.
  6. Znamenáčková Adéla (Karate Sport Relax Česká Lípa), karate. Vítězka Evropského poháru v kata, 3. místo v EP Kumite + 55 kg, mistryně ČR v kumite dorostenky + 55 kg.
  7. Rychlovský Jakub (Bílí Tygři Liberec), hokej. Útočník a účastník MS U20 v Kanadě.
  8. Hadravová Kateřina (AC Česká Lípa), atletika. MČR žactva v hale – 2. místo v běhu na 1500 m, 1. běhu na dráze, v novém krajském rekordu.
  9. Dušková Kateřina (TJ Dukla Liberec, AC Slovan Liberec), běh na lyžích, atletika. Tři vítězství na Zimní olympiádě dětí a mládeže (klasickou technikou, volnou technikou a ve štafetě). V atletice třetí v krajských tabulkách 2020 na 1500 metrů, vítězství v běhu na 1500 metrů na M Čech družstev staršího žactva sk. B.
  10. Maděrová Zuzana (YSR Liberec, Dukla Liberec), snowboarding. 4. místo (slalom) na MSJ v alpine snowboardingu a 9. místo team slalom, 11. místo (obří slalom). Úřadující mistryně ČR v Alpine Snb (kategorie juniorky/ženy).

Mládež - družstva

1. SKP Jablonec dorost
  2. Akademie Bílí Tygři Liberec (lední hokej). Kategorie U17 a U20 získaly potřetí za sebou titul Nejlepší akademie ČR.
  3. Karate Sport Relax Česká Lípa. Adéla Znamenáčková, Vanesa Klimplová, Natálie Pokorná byly na Evropském poháru druhé v kumite týmů, 3. nejúspěšnější klub EP, MČR: 2. místo v kumite týmů, vítězství v krajských kolech.
  4. LIAZ Jablonec (atletika). Štafeta chlapců 4x100 m, 1. místo na MČR (Schubert, Papoušek, Osoba, Princ) a současně překonali rekord z roku 1990 o 3 setiny na 42,50 s.
  5. FBC Česká Lípa (florbal). Prvoligový tým dorostenců se v roce 2020 probojoval podruhé za sebou mezi nejlepších TOP 12 týmů republice.