Česká výprava v ploutvovém plavání na MEJ v italském Lignanu získala stříbro a bronz

Čeští juniorští ploutvoví plavci na právě probíhajícím světovém šampionátu v italském Lignanu sklízejí úspěchy v podobě  prvních cenných kovů.

Vicemistrem světa a stříbrným medailistou se na trati 100 RP stal Daniel Cimburek z klubu KP Pardubice, který ve finále nestačil pouze na ruského soupeře Ivana Gorelova. Pro stříbro si český závodník doplaval v čase 0:35,7 minut.

Druhý cenný kov pro českou juniorskou ploutvařskou výpravu vybojoval na trati 200 PP Tomáš Pilný z pražského klubu ploutvového plavání Modrá Hvězda. Ten ve finále dohmátl na třetím místě v čase 1:25,69 min. a vybojoval tak bronzovou medaili. Na stupních vítězů doplnil mistra světa Nandora Kisse z Maďarska a stříbrného Ukrajince Yevhenije Palmarchuka.

Světový šampionát juniorů v ploutvovém plavání v severoitalském Lignanu pokračuje až do soboty 19. června 2021. Aktuality můžete sledovat na facebookových stránkách Czech Finswimming, přímé přenosy pak na kanálu YouTube.

(sporty-cz.cz, SportovníListy.cz, foto: facebook Czech Finswimming )