Wimbledon: povedený den! Češky postupují a dojde na vzájemný souboj

Autor: iSport.cz, ČTK
1
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Třetí den Wimbledonu se výtečně povedl českým tenistkám! Vítězně do turnaje vstoupila Karolína Muchová,  která přehrála Číňanku Čangovou. O poznání víc se nadřela Kristýna Plíšková, jež otáčela duel s Astrou Sharmaovou, náhradnicí za původně avizovanou soupeřku Cvetanu Pironkovovou. Kateřina Siniaková vyprovodila z kurtu Číňanku Wang Ja-fan jasně 6:1 a 6:0. Markéta Vondroušová po výhře 2:6, 6:4, 6:2 nad 24. nasazenou Anett Kontaveitovou z Estonska prošla na čtvrtý pokus prvním kolem. Karolína Plíšková zvládla po Paříži i ve Wimbledonu duel s Donnou Vekičovou a Chorvatku ve 2. kole na londýnské trávě porazila 6:2 a 6:2, postoupila i Tereza Martincová, která zdolala Nadiu Podoroskou z Argentiny 6:3, 7:6. Martincová ve třetím kole narazí na Karolínu Plíškovou. V turnaji skončil jediný český muž v turnaji Jiří Veselý, který svůj zápas musel kvůli zranění skrečovat. Sledujte reportáž z průběhu celého turnaje s komentáři tenisového experta deníku Sport Jana Jarocha.

Komentovaná reportáž z Wimbledonu s Janem Jarochem >>>

Úspěšné dnes byly v All England Clubu i všechny české hráčky v dohrávkách zpožděného prvního kola. Kristýna Plíšková otočila zápas s Australankou Astrou Sharmaovou a vítězstvím 3:6, 6:4, 6:4 ukončila sérii 11 porážek v hlavní soutěži turnajů WTA. Čtvrtfinalistka z minulého ročníku londýnského grandslamu Karolína Muchová porazila 6:3, 6:3 Číňanku Čang Šuaj.

Kateřina Siniaková navázala na sobotní finálovou účast na trávě v Bad Homburgu a porazila Číňanku Wang Ja-fan jasně 6:1 a 6:0. Markéta Vondroušová otočila duel s 24. nasazenou Anett Kontaveitovou z Estonska a po výhře 2:6, 6:4 a 6:2 prošla ve Wimbledonu prvním kolem na čtvrtý pokus.

V turnaji skončil jediný český zástupce ve dvouhře mužů Jiří Veselý. V utkání druhého kola s Maďarem Mártonem Fucsovicsem za stavu 3:6, 4:5 a 30:15 při podání soupeře ve druhém setu podklouzl, nechal si ošetřit na kurtu i mimo něj záda a poté zápas vzdal.

Vítězka wimbledonské juniorky z roku 2010 Kristýna Plíšková se musela před vstupem do turnaje vyrovnat se změnou soupeřky. Původně měla hrát s Dankou Koviničovou z Černé Hory, jež se ale na poslední chvíli odhlásila a do hlavní soutěže poslala poraženou hráčku ze závěrečného kola kvalifikace Sharmaovou. "Dozvěděla jsem se to dvacet minut před zápasem, což nebylo nic moc. Byla jsem z toho nesvá, ale říkala si, že fakt už musím vyhrát. Kde jinde než tady," řekla.

Devětadvacetiletá Plíšková byla při jubilejní desáté wimbledonské účasti po prohraném prvním setu dvakrát na hraně vyřazení. Ve druhé i třetí sadě prohrávala shodně 2:4, ale pokaždé dokázala čtyřmi vyhranými gamy za sebou set získat. "Ani popravdě nevím, jak jsem to dokázala. Jsem ráda, že se to nakonec trošku přehouplo na moji stranu, ona znervózněla a já pak vybojovala spoustu míčů. Tohle by mi mohlo do dalších zápasů pomoct," řekla.

Po rovných 100 minutách mohla sestra bývalé světové jedničky Karolíny Plíškové slavit první vítězství na okruhu WTA od konce loňského září, kdy uspěla v 1. kole odloženého Roland Garros. Od té doby už vyhrála jen tři zápasy v kvalifikaci březnového turnaje v Dauhá. V druhém kole čeká Plíškovou ve čtvrtek finalistka letošního French Open Anastasia Pavljučenkovová.

Devatenáctá nasazená Muchová splnila roli žebříčkové favoritky za 66 minut. Hned v první hře získala podání soupeřky, což se jí v utkání povedlo celkem čtyřikrát. V úvodu druhé sady sice čtyřiadvacetiletá olomoucká rodačka měla slabší chvilku a pustila Čang Šuaj do vedení 2:0, dalších pět gamů ale vyhrála a dokráčela vstříc zápasu druhého kola s Italkou Camilou Giorgiovou.

"Pomohlo mi, že jsem brzy získala brejk. Snažila jsem se zvyknout si na kurt, protože jsem na zápasovém kurtu netrénovala. První zápasy jsou vždy ošidné. Ona ví, jak hrát na trávě. Snažila jsem se zůstat soustředěná a bojovat o každý míč. Na začátku druhého setu se mi trochu nezadařilo, ale vrátila jsem se. Na svém podání jsem se cítila sebevědomě," řekla Muchová.

Karolína Plíšková porazila nedávno Vekičovou v 1. kole Roland Garros také ve dvou setech, ale po vyrovnanějším průběhu. V Londýně Češka nepovolila soupeřce ani jeden brejkbol, hrála agresivně a má šanci postoupit ve Wimbledonu potřetí za sebou do 4. kola. Dál se zde nedostala.

Martincová zvládla drama s Podoroskou. V prvním setu proměnila až šestý setbol. Ve druhém vedla 5:3 a podávala, ale neuspěla a za stavu 5:6 odvrátila čtyři setboly. V tie-breaku jí k mečbolu pomohlo jestřábí oko, které odhalilo aut, a k postupu dvojchyba soupeřky.

Johnson (USA) - Novak (Rak.) 7:6 (9:7), 6:2, 7:5,
Raducanuová (Brit.) - Ďjačenková (Rus.) 7:6 (7:4), 6:0.

Fognini (26-It.) - Djere (Srb.) 6:3, 6:4, 0:6, 6:4,
Tiafoe (USA) - Pospisil (Kan.) 6:4, 6:4, 6:4.

Burelová (Fr.) - Perezová (Austr.) 6:2, 6:2,
Ostapenková (Lot.) - Fernandezová (Kan.) 6:1, 6:2.

Osoriová (Kol.) - Alexandrovová (32-Rus.) 7:5, 6:2,
Golubicová (Švýc.) - Collinsová (USA) 6:2, 6:0.

ONLINE PŘENOS - Wimbledon, komentovaný ONLINE
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě
Barbora Krejčíková Barbora Krejčíková Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Karolína Plíšková Karolína Plíšková Novak Djokovič Novak Djokovič Petra Kvitová Petra Kvitová Roger Federer Roger Federer
Obnovit
Zprávy ze dne 11. 7. 2021
19:21
11. 7. 2021

Přehled nejúspěšnějších tenistů podle počtu titulů z dvouhry na grandslamových turnajích:

11. 7. 2021

Vzkaz Rogera Federera: „Novaku, gratuluju k dvacátému grandslamu. Jsem pyšný, že můžu hrát v téhle výjimečné éře tenisových šampionů. Úžasný výkon, dobrá práce!“

19:05
11. 7. 2021

19:04
11. 7. 2021
Novak Djokovič

„Vyhrát Wimbledon je výsada, není to samozřejmost. Nesmírně si toho vážím. Jako malý kluk jsem si doma vyráběl wimbledonskou trofej z různých věcí, co jsem našel v pokoji. Snil jsem o tom, že tady jednou budu stát,“ prohlásil Djokovič mimo jiné na kurtu po finále.

19:00
11. 7. 2021

Pokud Djokovič na začátku září vyhraje i US Open v New Yorku, stane se teprve třetím hráčem tenisové historie, který v jednom roce ovládl všechny grandslamy. Dosud to dokázali jen Američan Don Budge (1938) a Australan Rod Laver (1969).

18:52
11. 7. 2021

Vítězné emoce staronového wimbledonského šampiona.

Novak Djokovič slaví další wimbledonský triumf Novak Djokovič slaví další wimbledonský triumf Novak Djokovič slaví další wimbledonský triumf
18:44
11. 7. 2021

Tři legendy srovnané bok po boku!

18:41
11. 7. 2021

Djokovič vyhrál čtvrtý set 6:3, využil zaváhání Berrettiniho na jinak dobře fungujícím servisu. Za celý turnaj Srb ztratil pouhé dvě sady, Wimbledon ovládl potřetí za sebou. A zároveň platí, že v této sezoně útočí na tzv. kalendářní grandslam, do sbírky mu už chybí jen US Open.

18:39
11. 7. 2021

18:34
11. 7. 2021

Hotovo, Novak Djokovič zůstává wimbledonským šampionem!

18:27
11. 7. 2021

Brejk potvrzen, Djokovič ve čtvrtém setu vede 5:3 a jediný game ho dělí od dvacátého grandslamového triumfu v kariéře.

18:21
11. 7. 2021

Klíčová chvíle zápasu?! Berrettini po dvojchybě ztratil servis a Djokovič se dostává do vedení 4:3!

18:11
11. 7. 2021

Ve čtvrté sadě si oba hráči zatím drží podání - Berrettini vede 3:2.

17:50
11. 7. 2021

Novak Djokovič udělal další krok k wimbledonskému triumfu! Třetí set opět vyhrál 6:4 a vede 2:1.