EP Benátky nad Jizerou

Cink nestačil v Les Gets jen na Švýcara Flückigera, Češkám se nedařilo

Ondřej Cink dojel druhý v závodě Světového poháru horských kol v Les Gets a navázal na červnové umístění z rakouského Leogangu. Nejlepší český biker ve Francii v cross country nestačil opět jen na Švýcara Mathiase Flückigera, který si před členem týmu Kross Orlen upevnil vedení v seriálu.

Třicetiletý Cink potvrdil před blížícími se olympijskými hrami výbornou formu. V pátečním short tracku obsadil třetí místo a dnes zopakoval výkon z Leogangu, kde se na stupně vítězů v SP vrátil po pěti letech.

Ondřej Cink skončil druhý na SP v Les Gets

Za Flückigerem Cink v deštivém počasí zaostal o 25 sekund. Třetí dojel s odstupem dalších deseti sekund domácí mistr světa Jordan Sarrou "Tohle bylo fakt těžké. Za další druhé místo jsem šťastný a tentokrát obzvlášť, protože s bahnem absolutně nejsem kamarád," uvedl Cink na facebooku.

Dalším Čechům závod nevyšel, nejlepší Lukáš Kobes dojel na 51. místě, Jan Vastl byl pět míst za ním, oba ztratili více než osm minut.

Cink, jenž v úvodních dvou závodech sezony v Albstadtu a Novém Městě na Moravě bral shodně čtvrtá místa, nyní přidal dvě stříbra.

Za Flückigerem v průběžném pořadí SP zaostává o 235 bodů. Pátý díl seriálu ve švýcarském Lenzerheide je na programu až na začátku září po olympijských hrách.

Závod žen v Les Gets ovládla domácí Loana Lecomteová a upevnila si vedení v seriálu. Tereza Tvarůžková jako nejlepší z Češek obsadila 42. místo.

Výsledky SP v cross country na horských kolech v Les Gets:

Muži: 1. M. Flückiger (Švýc.) 1:27:33, 2. Cink -25, 3. Sarrou (Fr.) -35, 4. Hatherly (JAR) -39, 5. Schurter (Švýc.) -1:21, 6. D. Braidot (It.) -1:24, ...51. Kobes -8:07, 56. Vastl -8:51, 65. Škarnitzl -1 kolo, 91. Vobecký -4 kola.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. M. Flückiger 1169, 2. Cink 934, 3. Sarrou 790, 4. Koretzky (Fr.) 745, 5. Schurter 734, 6. Cooper (N. Zél.) 670, ...52. Škarnitzl 97, 65. Vastl 37, Kobes 17.

Ženy: 1. Lecomteová (Fr.) 1:27:23, 2. Rissvedsová (Švéd.) -51, 3. Richardsová (Brit.) -1:10, 4. Ferrandová-Prévotová (Fr.) -1:51, 5. McConnellová (Austr.) -1:55, 6. Tauberová (Niz.) -2:27, ...42. Tvarůžková, 47. Čábelická obě -1 kolo, Štěpánová nedokončila.

Průběžné pořadí SP (po 4 ze 6 závodů): 1. Lecomteová 1330, 2. Ferrandová-Prévotová 955, 3. Rissvedsová 780, 4. Battenová (USA) 755, 5. McConnellová 710, 6. Freiová (Švýc.) 695, ... 27. Čábelická 249, 54. Tvarůžková 94, 60. Štěpánová 65.