Petrášek se po penaltové výhře nad Legií raduje z polského Superpoháru

Varšava

Polský fotbalový Superpohár vyhrál Raków Čenstochová, který porazil ligového mistra Legii Varšava 4:3 na pokutové kopy. Ze zisku trofeje se radoval i český obránce Tomáš Petrášek, který nastoupil od 77. minuty a v rozstřelu dal první gól vítězů. V dresu Legie se ze hry neprosadil Tomáš Pekhart, jenž byl v minulé sezoně nejlepším střelcem polské ligy, penaltu však rovněž proměnil.

Český stoper Tomáš Petrášek slaví velký úspěch, jeho tým vyhrál v Polsku Superpohár, povedlo se mu to poprvé v historii.

Čenstochovou dostal v 10. minutě do vedení chorvatský obránce Fran Tudor. V nastavení druhého poločasu vyrovnal ázerbájdžánský reprezentant Mahir Emreli.

Raków, který skončil v lize na druhém místě o pět bodů za Legií, vybojoval sto let po založení druhou trofej v historii klubu. Tou první byl květnový triumf ve finále Polského poháru, kterým si zajistil účast v Superpoháru.