Příhoda i Trunda skončili v jezdecké všestrannosti ve čtvrté desítce. Krajewská vyhrála jako první žena

Čeští reprezentanti v jezdecké všestrannosti Miloslav Příhoda a Miroslav Trunda se při olympijském debutu do pětadvacetičlenného finále neprobojovali. Příhoda nasbíral ve čtyřdenní soutěži složené z drezury, terénní jízdy a dnešního parkuru dohromady 68,40 trestného bodu a obsadil s valachem Ferreolusem 33. místo. Trunda skončil s klisnou Shutterflyke s počtem 101,70 bodu devětatřicátý.

Tento článek je více než rok starý.

Tokio (Aktualizováno: 15:53 2. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloslav Příhoda a jeho kůň Ferreolus

Miloslav Příhoda a jeho kůň Ferreolus | Foto: MOLLY DARLINGTON | Zdroj: Reuters

Novou olympijskou šampionkou je Němka Julia Krajewská, jež vyhrála s klisnou Amande de B'Neville. Stala se tak první ženou v historii, která brala zlato v individuálním závodě ve všestrannosti.

Gymnastka Bilesová nakonec zabojuje o olympijskou medaili, nastoupí do finále na kladině

Číst článek

Druhý skončil Brit Tom McEwen s valachem Toledo de Kerser, bronz získal Australan Andrew Hoy, jenž vedl valacha jménem Vassily de Lassos. Obhájce prvenství Michael Jung byl osmý. Soutěž družstev vyhrála Velká Británie před Austrálií a Francií.

Čeští jezdci vstupovali do závěrečného vystoupení v parkuru už jen s malou šancí na postup. Příhodovi patřilo 36. místo, Trunda byl dokonce sedmačtyřicátý. Jednatřicetiletý rodák z Kutné Hory Příhoda ale zajel povedený program, inkasoval jen čtyři trestné body a polepšil si v konečném pořadí o tři příčky. Od první pětadvacítky jej dělilo 21,20 trestného bodu.

Také o šest let starší Trunda se vyvaroval na závěr svého vystoupení větších chyb, dostal pouze 12 trestných bodů a po odstoupení některých soupeřů se posunul do první čtyřicítky.

Z českých jezdců se do olympijských her zapojí v úterý také Aleš Opatrný, Anna Kellnerová a Kamil Papoušek, kteří budou startovat v parkuru. O tři dny později je na programu týmová soutěž, do níž reprezentační výběr zasáhne po 85 letech.

Jezdectví - všestrannost:

Jednotlivci - konečné pořadí: 1. Krajewská (Něm./kůň Amande de B'Neville) 26,00, 2. McEwen (Brit./Toledo de Kerser) 29,30, 3. Hoy (Austr./Vassily de Lassos) 29,60, 4. Tomoto (Jap./Vinci de la Vigne) 31,90, 5. Townend (Brit./Ballaghmor Class) 32,40, 6. Touzaint (Fr./Absolut Gold) 33,90, 7. Six (Fr./Totem de Brecey) 35,20, 8. Jung (Něm./Chipmung Frh) 36,10, ...33. Příhoda (ČR/Ferreolus) 68,40, 39. Trunda (ČR/Shutterflyke) 101,70 - nepostoupili do finále.

Družstva - konečné pořadí: 1. Británie (Townend/kůň Ballaghmor Class, McEwen/Toledo de Kerser, Collettová/London 52) 86,30, 2. Austrálie (Hoy/Vassily de Lassos, McNab/Don Quidam, Rose/Virgil) 100,20, 3. Francie 101,50 (Six/Totem de Brecey, Touzaint/Absolut Gold, Laghouag/Triton Fontaine), 4. Německo 114,20, 5. Nový Zéland 116,40, 6. USA 125,80, 7. Itálie 144,80, 8. Irsko 177,00.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít