• Čarodějnické odpoledne

Čtvrtek 25.4 15:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Na Sadech, České Budějovice

• Tvořivý rok – gravírování

Čtvrtek 25.4 16:00 - Jihočeská vědecká knihovna - pobočka Čtyři Dvory, Emy Destinové 46, České Budějovice

PÍSEK – Ve středu 4. srpna se konečně dočkali i fanoušci píseckého hokeje. Svěřenci Luboše Roba nastoupili k prvnímu přípravnému zápasu na nový ročník druhé ligy. U Otavy přivítali Příbram, která v minulých sezonách hrála na předních místech tabulky stejné soutěže. V první dvacetiminutovce byla na obou týmech znát delší pauza a hráči se na ledě spíše hledali. Hostující celek šel do vedení v 9. minutě, kdy se po přihrávce Ladislava Gengela nemýlil Jakub Káník. Písečtí dokázali odpovědět hned po třech minutách. Lukáš Bednařík našel Davida Matějku a ten vrátil na světelnou tabuli nerozhodné skóre. Poslední slovo v úvodní třetině ale měla Příbram a tak Králové odešli na přestávku s jednogólovým mankem. Začátek druhé dvacetiminutovky patřil Písku, konkrétně kapitánu Janu Sýbkovi, který svůj samostatný nájezd zakončil střelou do šibenice. Ještě do druhé pauzy hostům vrátil těsný náskok Tadeáš Pinkas. V závěrečné třetině se hrál hokej nahoru dolu a písecké hokejisty hnaly hlasité ochozy. V 50. minutě se o vyrovnání postaral navrátilec Vojtěch Šuhaj. O dvě minuty později poprvé v utkání poslal domácí do vedení Tomáš Rod mladší. A jak se později ukázalo, jeho branka byla i ta vítězná. Svěřenci Jana Tlačila si sice v závěru vytvořili převahu, ale gól, který by znamenal prodloužení, už vstřelit nestihli. Písek tak v prvním přípravném zápase porazil Příbram 4:3 a příští týden ho čeká rakouský Linz.

IHC Králové Písek – HC Příbram 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. Matějka (Bednařík), 21. Sýbek, 50. V. Šuhaj (Sýbek), 52. Rod ml. (Sýbek) - 9. Káník (Gengel), 15. Kolouch (Furch, Pinkas), 26. Pinkas (Gengel, Strofek)
Rozhodčí: Šperl - Mitáš, Jílek. Vyloučení: 3:7. V oslabení: 0:0. Využití: 2:0. Diváci: 300
Písek: D. Novák (Buchta) – Dosek, Dvořák, Bílek, Hanus, Dudáček, F. Novák, Turek, Sýbek, Volf, Šuhaj, Bednařík, Matějka, Rod, Januška, Brož, Karbulka, Přibyl
Příbram: Jiroušek (30. Kúdela) – Kutlák, Hlaváček, Straka, Beneš, Saňa, Vinš, Rohlík, Josefus, Panna, Tlačil, Seniov, Chlouba, Káník, Strofek, Gengel, Kolouch, Furch, Pinkas

V papírových novinách najdete také hodnocení gólmana Davida Nováka, který v dresu Králů odehrál první zápas a patřil k nejlepším hráčům utkání.