Florbalisté Střešovic po 22 letech znovu ovládli Czech Open

Aktualizováno

Florbalisté pořádajícího Tatranu Střešovice ovládli turnaj Czech Open v Praze. Ve finále vyhráli nad pražskou Spartou 5:3 a radovali se ve 29. ročníku podruhé. V elitní kategorii žen obhájily vítězství Vítkovice. Šampionky z posledních tří dohraných ročníků extraligy porazily v boji o triumf Tatran Střešovice 7:4.

Florbalisté pořádajícího Tatranu Střešovice ovládli turnaj Czech Open v Praze.

Loni florbalisté Střešovic podlehli ve finále Vítkovicím 6:8. Tentokrát už navázali na triumf z roku 1999. Loni stejně jako letos se největší mezinárodní florbalový turnaj světa hrál kvůli pandemii koronaviru v elitní kategorii mužů jen se čtyřmi tuzemskými celky místo tradičních 16 se silným zahraničním zastoupením. Vedle Střešovic a Vítkovic jej dokázali vyhrát z českých zástupců už jen v roce 1998 hráči FBC Ostrava.

Jako první se ve finále ujala vedení ve 3. minutě Sparta díky Josefu Juhovi, stav ale rychle otočili Pavel Sládeček s Davidem Šimkem. Ještě v úvodní části mohl vyrovnat Juha, ale neproměnil trestné střílení.

Ztrátu smazal ve 25. minutě Matěj Pruner, ale Tatranu vrátil vedení v přesilové hře před polovinou utkání Martin Šindelář. V další početní výhodě ve 44. minutě zvýšil náskok Milan Meliš. V čase 48:41 proměnila přesilovku i Sparta a Mikuláš Krbec ji dostal na kontakt. V závěrečné power play ale pojistil vítězství Tatranu do prázdné branky Matěj Havlas.

V duelu o 3. místo Black Angels rozdrtili Bohemians 12:3. Šesti body za čtyři branky a dvě asistence k tomu pomohl Jakub Hromada.

Elitní kategorie žen se stejně jako loni hrála jen s osmi týmy místo šestnácti a také bez zahraničních celků. Loni Vítkovice ve finále zdolaly český juniorský výběr 9:3 a po úspěchu proti Tatranu se radovaly podruhé v historii turnaje. Hattrickem přispěla k triumfu Vítkovic devatenáctiletá Nikola Liberdová.

"Je to skvělý pocit pomoct takovým způsobem svému týmu. Pomohla jsem snad nejvíce, jak jsem mohla. Turnaj jsme si užily maximálně, ačkoliv jsme měly nějaké slabší chvilky. Myslím si, že nám pomohl jako celému týmu a v sezoně to bude dobré. Doufám, že příští rok už na Czech Open budou i soupeři ze zahraničí," řekla Liberdová, která od roku 2018 ve Vítkovicích hostovala z Třince a letos tam přestoupila.

Mezinárodní florbalový turnaj Czech Open v Praze:
Elitní kategorie mužů:
Finále:
Tatran Střešovice - Sparta Praha 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)
Branky: 4. Sládeček, 5. D. Šimek, 28. Šindelář, 44. Meliš, 60. Havlas - 3. Juha, 25. Pruner, 52. M. Krbec.
O 3. místo:
Black Angels - FbŠ Bohemians 12:3 (3:0, 4:2, 5:1)
Branky: 4., 24., 54. a 58. Hromada, 20. a 53. Burian, 30. a 55. T. Hanák, 11. Bauman, 36. J. Boček, 40. Nachtmann, 49. Obuškevič - 22. a 40. Veleba, 54. Tomčo.
Pro - finále:
Hurrican Karlovy Vary - Panthers Praha 7:5
Open - finále:
IBK Södra Böhmen - Riga Oilers 5:4
Ženy:
Elitní kategorie - finále
1. SC Vítkovice - Tatran Střešovice 7:4 (2:2, 3:1, 2:1)
Branky: 8., 29. a 50. Liberdová, 20. Kubečková, 31. Hyršová, 35. Hanzlíková, 60. Maroszová - 9. Hejzlarová, 19. Seemannová, 33. Faltusová, 57. Kopecká.
O 3. místo:
Chodov - FBŠ Bohemians 7:3
Branky: 1. a 9. Vachovcová, 12. Lechnerová, 13. Belicová, 14. Havlíčková, 23. Keprtová, 25. Suchanová - 11. Strnadová, 17. Pálková, 26. Divišová.
FBŠ Bohemians B - Tatran Střešovice OpenCamps 4:1