• Ron Hutchinson: Moje tango – divadelní drama

sobota 20.4 19:00 - Sokolovna, Blatná

• Vernisáž výstavy obrazů Jakuba Sajlera

sobota 20.4 14:00 - Městský úřad – Sloupová síň, Vodňany

PÍSEK – Ve středu 11. srpna sehráli písečtí hokejisté druhé přípravné utkání na nový ročník druhé ligy a i tentokrát se představili na domácím ledě, kde poměřili síly s rakouským soupeřem - Steel Wings Linz. Od úvodního vhazování byl celek Luboše Roba lepším týmem a svou převahu potvrdil i gólově. Písek vstřelil po jedné brance v každé třetině a po těsné výhře nad Příbramí dokázal vyzrát i na rakouské mužstvo. Další přípravný duel sehrají písečtí Králové v úterý 24. srpna v Klatovech. Hned v pátek pak hostí doma rakouský EC Red Bull Salzburg II.

IHC Králové Písek - Steel Wings Linz 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Novotný (Karbulka, Turek), 28. Bednařík, 50. Dosek (Bednařík, Dudáček)
Rozhodčí: Šperl – Jílek, Mitáš. Diváků: 270
Písek: Kříž – Hanus, Marcel Dvořák, Dosek, Dudáček, Novák, Turek, Tampier – Sýbek, Volf, Šuhaj, Bednařík, Matějka, Rod, Karbulka, Brož, Januška, Novotný
Linz: Egger – Brikmanis, Gaffal, Granza, Liesch, Pirklbauer, Reder, Sollinger, Tiley – Brodi, Ekelund, Farren, Feldbaumer, Kunzenmann, Lahtinen, Maynhofer, Mosad, Pieller, Rohm, Widing

Začátek první části patřil žlutomodrým, kteří si ihned vytvořili územní převahu. První branky se diváci dočkali ve 13. minutě, kdy se po přihrávce Jana Karbulky prosadil Matěj Novotný – 1:0. Další šance domácích zůstaly nevyužity. Po přestávce se hra více srovnala, ale byl to znovu Písek, kdo jako jediný dokázal rozvlnit brankovou síť. V 28. minutě si vzal slovo kanonýr Lukáš Bednařík a překonal rakouského brankáře Eggera – 2:0. Poslední trefu si domácí, které hnalo hlasité fandění píseckých příznivců, schovali až do závěrečné třetiny. Na konci přesné kombinace v přesilovce stál Stanislav Dosek – 3:0. V úplném závěru ještě svěřenci Luboše Roba bez inkasované branky přežili dlouhé oslabení pět na tři.